'Dağdaki eşe davetiye' açıklaması

'Dağdaki eşe davetiye' açıklaması.14792
  • Giriş : 27.11.2008 / 11:30:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın PKK kadroları arasındaki eşine davetiye gönderilmesi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Sheraton Oteli'nde düzenlenen “Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı”na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toptan, kadın milletvekillerinin eşlerine verilen yemek için DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın eşine davetiye gönderilmesi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Önce bir şeyi düzeltmem gerekir. Bizim görevli arkadaşlara talimatımız üzerine, kadın milletvekillerimizin eşlerine, Meclis arşivindeki bilgilere göre de evli olan milletvekillerimizin eşlerine davetiye gönderdiler. Ben zaten yurt dışındaydım, onları kontrol etme imkanım yoktu. O arada bir dikkatsizliğimiz de oldu. Onun için arkadaşlarımız da bir açıklama yapıyor Meclis'te ama basınımızın hassasiyetine teşekkür ediyorum. Kamuoyumuzdan özür diliyorum, bunu yapmamamız lazımdı ama benim 3 gün Ürdün'de olmam, arkadaşlarımızın dikkatsizliği böyle bir sonuç doğurdu. Onun dışında yemekte her şeyi konuştuk. Ülkenin sorunlarını, siyasetin zorluklarını konuştuk. Milletvekili eşi olmanın zorluklarını konuştuk. Dostça bir sohbet oldu, güzel oldu.”

Toptan, bir gazetecinin, “Dikkatsizlik derken, DTP milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşini mi kastediyorsunuz?” sorusuna, “Evet göndermememiz gerekiyordu” karşılığını verdi.

“Kendisi gerekçe iletti mi acaba?” sorusuna karşılık Toptan, “Hayır. Beni telefonla aradı, üzüldüğünü hissettim” dedi.

Toptan, “Ne dedi size?” sorusunu da “Çok söyleyecek bir şey hem bizim açımızdan hem onun açısından yok. Biz özür diliyoruz herkesten” şeklinde yanıtladı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*