'Dağdan ovaya insinler'

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

DYP lideri Mehmet Ağar, ‘’dağdan ovaya insinler’’açıklaması hakkında sessiz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağar, Ankara'nın Pursaklar ilçesinde partililerce düzenlenen bir iftara katıldı. İftar sonrası yaklaşık bin kişilik bir gruba seslenen Ağar, Fransa Parlamentosu'nda ele alınacak sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yasa tasarısına da değindi. Ağar, Ermeni soykırımı iddialarını alçakça bir suçlama olarak niteleyerek, "Bu onurlu, haysiyetli, tarih boyunca kim başı dara gelmişse himaye etmiş, kanatları altına almış olan bir büyük milleti soykırım gibi aşağılık bir suç ile suçlama cesaretini bulamayacakları, onurlu itibarlı, büyük Türkiye'yi beraber yapacağız" dedi.

Ülkede yaşanan iç çatışmalara da değinen Ağar, "Bugüne kadar ülkenin enerjisini boş yere sarf ettirilen bütün iç çatışmalarını ortadan kaldırmak konusunda bir büyük mecburiyet ile karşı karşıyayız. Bu mecburiyetin sorumluluğu sadece ve sadece siyasettir" diye konuştu.

Ağar, "Dağda silah kullanacaklarına, ovada siyaset yapsınlar'' şeklinde kendisine atfedilen iktidar ve muhalefet partileri tarafından olumsuz eleştirilirken, destekte gören sözleri ile ilgili soru üzerine ise, "Yok kardeş yok, hiç öyle büyük bir şey. Biz onların cevaplarını vereceğiz. Bekle yarın" yanıtı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious