Dağlıca kahramanı hastalığa yenik düştü

Dağlıca kahramanı hastalığa yenik düştü.17434
  • Giriş : 25.09.2008 / 23:25:00
  • Güncelleme : 25.09.2008 / 23:31:23

Askerliğini 13 Mehmetçiğin şehit olduğu Dağlıca'da yapan Komando Çavuş Salih Kıyak, yakalandığı akciğer kanseri hastalığına yenik düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçtiğimiz yıl ekim ayında PKK'lı teröristlerin saldırdığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca Taburu'nda askerlik yapan komanda çavuş Salih Kıyak (22), terhis olduktan sonra yakalandığı akciğer kanserine yenildi. Kıyak, geçen pazar günü Arifiye ilçesindeki evlerinde öldü. Kıyak, ilçedeki Bozacı Mezarlığı'na defnedildi.

Ölen gencin babası Mehmet Kıyak (45), CİHAN, muhabirine yaptığı açıklamada, askerde rahatsızlanan oğluna erken teşhis yapılmadığı için hastalığının ilerlediğini ve öldüğünü öne sürdü. Oğlunu hayatının baharında toprağa verdiğini kaydeden Kıyak, "Oğlum askerliğini Dağlıca'da yapmıştı. Terhisine 2 ay kala operasyondan döndükten sonra rahatsızlanmış ve 15-20 gün revirde tedavi görmüş. Film çekilmesi için Van'daki hastaneye gönderilmesi gerektiğini söylemişler. Ancak güvenlik gerekçesiyle gönderilememiş. Oğlum 8 kasımda terhis oldu. Eve geldiğinde nefes almakta güçlük çekiyor, evin merdivenlerini dahi çıkamıyordu. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdük. Ciğerleri su toplamış. Tekrar rahatsızlanınca İstanbul'daki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada akciğer kanseri teşhisi kondu. Orada ameliyat oldu ve 4 ay tedavi gördü. En son geçen cumartesi günü acil servise getirdik. Burada uygulanacak tedavi kalmaması nedeniyle bir süre sonra eve gönderildi. Bir gün sonra da oğlum öldü. Doktorlar oğlumun tedavisinde geç kalındığını söylediler." diye konuştu.

Askerde gerekli tedavinin zamanında yapılmadığı ve doğru teşhis konmadığı için oğlunun hastalığının ilerlediğini ve ardından öldüğünü ileri süren Kıyak, sorumlular hakkında dava açacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*