Dağlıca'dan şok haber! PKK'lıları yönlendiren korucu!

Dağlıca'dan şok haber! PKK'lıları yönlendiren korucu!.12003
  • Giriş : 02.11.2007 / 11:42:00
  • Güncelleme : 02.11.2007 / 11:53:15

Metin B. adlı korucunun PKK'ya askeri birliklerin hareketleriyle ilgili bilgi aktardığı tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksekova'da yakalanan Metin B. adlı korucunun PKK'nın Dağlıca saldırısına katılan örgütün Yüksekova sorumlusu "Agit" kod adlı Vahyettin K. ile telefonla görüştüğü ve askeri birliklerin hareketleriyle ilgili ona bilgi aktardığı tespit edildi.

Operasyonda yakalanan 8 kişi arasında yer alan ve İkiyaka Dağları bölgesindeki Sat köyünde korucu olarak görev yapan Metin B.'nin evinde yapılan aramada üç adet cep telefonu ve beş SIM kart ele geçirildi.

Telefon trafiği bir süreden beri izlenen korucu Metin B.'nin örgütün Yüksekova sorumlusu olarak gösterilen ve Dağlıca'daki saldırıya da katıldığı iddia edilen "Agit" kod adlı Vahyettin K. ile telefon görüşmeleri yaptığı belirlendi. Askeri hareketlilik hakkında PKK'ya bilgi sızdırdığı iddia edilen Metin B'nin aynı zamanda örgüte lojistik destek sağladığı da tespit edildi.

Osman E.'nin evinde yapılan aramada ise, Bixi olarak bilinen ve PKK'lı teröristlerce yaygın kullanılan hafif makineli tüfek namlusu bulunurken, Selahattin D'nin evinde bir adet dürbün çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious