Daha da donacağız

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Dondurucu soğuklar, şiddetini daha da artıracak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ilık günlerin ardından bastıran soğuk ve yağışlı hava, önümüzdeki hafta etkisini artırarak hüküm sürmeye devam edecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, yurdun büyük bölümünde hava sıcaklığı 0 derecenin altına düşecek. Sıcaklığın genel olarak 10 derece daha düşeceğini belirten yetkililer, İç Anadolu'nun gece -14 dereceye ineceğini açıkladılar. "Donma tehlikesine karşı dışarıda fazla kalmayın" diyen uzmanlar, İstanbul'u iki gündür felç eden kar yağışı kenti terk edeceğini belirtirken, don ve buzlanmaya dikkat çekiyorlar. Meteorolojik verilere göre bugün yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile doğu Anadolu'nun doğusu kar yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

KURTLAR KÖYE iNDi

Yoğun kar yağışı ve soğuk, tüm yurtta hayatı felç etti. İşte, Türkiye’den kısa kış haberleri:

Kar yağışının biteceği İstanbul'da lodos başlayacak. Don ve buzlanmaya dikkat.

Marmara’daki fırtına nedeniyle Mudanya- Bostancı ve Bandırma-Yenikapı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Düzce, Kocaeli, Akçakoca, Batman, Siirt, Trabzon, Rize, Giresun, Samsun, Ordu, Zonguldak, Artvin, Muş, Bartın ve Van'da eğitime bir gün ara verildi. Bazı köylerde okullar 3 gün tatil edildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Rize ve Giresun Üniversitesi ile Artvin'deki yüksekokullarda da öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

THY ve Sun Expres'in bazı uçak seferleri, kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde, yaklaşık 3 bin köy yolu ulaşıma kapandı.

Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu illerinde, çok sayıda bölgeye elektrik verilemiyor.

Giresun’da İsmet Cebecioğlu (48), donarak öldü.

Iğdır'da, yaban hayvanları köylere indi. Aç kurtlar koyunları telef ederken, yaban domuzu saldırısına uğrayan Kemal Ballandı, yaralandı.

Bazı yerleşim bölgelerinde kar kalınlıkları şöyle: Bitlis 88, Muş 80, Tatvan 65, Düzce 35, Hakkari 35, Ağrı 30, Artvin 29, Rize 28, Hopa 42, Diyarbakır 23, Bolu 22, Kocaeli 22, Trabzon 21, Erzurum 20, Batman 18, Sakarya 17, Ordu 17, Giresun 16, Kars 15, Van 15 santimetre."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious