Daha öncede istifa etmek istemiş

Daha öncede istifa etmek istemiş.11865
  • Giriş : 09.11.2008 / 10:20:00

AKP'den istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın daha önce iki kez istifa etmek istediği ortaya çıktı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP yönetimindeki tüm görevlerinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın daha önce iki kez istifa etmek istediği ancak Başbakan Erdoğan'ın bunu reddettiği ortaya çıktı

AKP yönetimindeki tüm görevlerinden ayrılan Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın daha önce de iki kez istifa teşebbüsünde bulunduğu, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu reddettiği ortaya çıktı.

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Fırat'ın daha önce de görevinden ayrılmak istediği öğrenildi. Bunu daha önce iki kez Erdoğan'a ileten Fırat'ın olumlu yanıt alamadığı belirtildi. Sağlık sorunları olduğunu parti yönetimindeki arkadaşlarına da sık sık dile getirdiği öğrenilen Fırat'ın ABD'de de ameliyat geçirdiği belirtildi.

AKP yönetiminden üst düzey bir isim ise, Fırat'ın her MYK toplantısında siyasi işlerden sorumlu olduğu için bazı konulardaki itirazlarını sert şekilde dile getirdiğini söyledi.

Son MYK'da da Güneydoğu politikalarıyla ilgili Fırat'ın bazı düşüncelerini dile getirdiğini belirten AKP'li kurmay, "Ama bu uygun dille yapıldı. Tartışma yaşanmadı, herkes düşüncesini söyledi. Dengir Bey toplantı sonrası Başbakan ile görüşmüş ve böyle bir karar vermiş" diye konuştu.

AKP'nin bölge milletvekilleri ise istifa etmesine şaşırdıkları Fırat'ı arayarak bilgi aldı. AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan "Sağlık sorunları nedeniyle böyle bir karar aldığını söyledi. Siyasette yine aktif olarak çalışacağını söyledi. İstifanın DTP ile yemek yemesi ya da Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgisi olduğunu sanmıyorum" değerlendirmesini yaptı.

MİR MEHMET FIRAT:
İstifamın Kılıçdaroğlu ile ilgisi yok
Sağlık nedeniyle AKP yönetimindeki görevlerinden istifa ettiğini açıklayan AKP Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, dün "Bana verilecek her göreve hazırım.
Seçimde de yine aktif olarak göreceksiniz, çalışacağım" dedi. İstifasının CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile hiçbir ilgisi olmadığını söyleyen Fırat, "Kılıçdaroğlu'nu başından beri ciddiye almadım. Bundan sonra da ciddiye almıyorum" diye konuştu.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*