Daha önceden vukuatlı olan Zeytinburnu diken üstünde

  • Giriş : 28.07.2007 / 20:39:00

Hemen hemen her binası çatırdayan Zeytinburnu'nda bugün üç bina, yıkılma ihtimaline karşı boşaltıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitişik olan ancak aralarında çatlak meydana gelen binaların çökme ihtimaline karşı belediye ve itfaiye ekipleri tedbir alarak olay yerinde hazır bekliyor.

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi'nde bulunan beş katlı Evrensel Apartmanı'nda saat 17:00 sıralarında çatlama sesleriyle birlikte sarsantı meydana geldi. Sarsıntı bitişikteki iki binada da hissedildi. Bina sakinleri, sarsıntıyla birlikte büyük panik yaşayarak kendilerini dışarı attı. Haber verilmesi üzerine belediye görevlileriyle birlikte itfaiye ve sağlık ekipleri de olay yerine sevk edildi. Evlerini boşaltan bina sakinleri, 11 numarada bulunan Evrensel Apartmanı ile bitişikte bulunan 13 numaralı apartmanın arasında açılma olduğunu farketti. Bina girişinde bulunan işyeri içerisindeki bazı malzemeler alındıktan sonra kepengi indirilerek kapatıldı.

Evrensel Apartmanı'nda kiracı olarak oturan Kadir Şahanlı, evlerinde otururken aniden bir sarsıntı hissettiklerini ve çatlama sesi duyduklarını söyledi. Şahanlı, korkuyla kendilerini hemen binanın dışına attıklarını anlattı.

Boşaltılan Evrensel Apartmanı'nda daireleri olan ve toprak sahibi olduğunu belirten Rıfat Evrensel ise binada herhangi bir sorun bulunmadığını, binanın sağlam olduğunu iddia etti. Evrensel, binanın 1995 tarihinde yapıldığı ve herhangi bir hasar raporunun olmadığını savundu.

Polis ekipleri, çökme tehlikesi bulunan binaların olduğu sokağı emniyet şeridiyle kapatarak güvenlik önlemi aldı. Bina önünde park halindeki bir otomobil de itilerek uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious