Dâhi müdür Aktaş görev başında!

Dâhi müdür Aktaş görev başında!.14107
  • Giriş : 16.09.2008 / 23:17:00
  • Güncelleme : 16.09.2008 / 23:17:26

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bazı Şube Müdürlerinin yerleri değiştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HABER AKTÜEL – Fuhuş operasyonun ardından suları bir türlü durulmayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bazı Şube Müdürlerinin yerleri değiştirildi.

 

En çok dikkat çeken değişiklik de İmar Bankasına yaptığı operasyonla tanınan ve Emniyet çevrelerinde “Dahi Müdür” olarak tanınan Mustafa Aktaş'ın Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu emniyet müdür yardımcılığına getirildi.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, bazı şube ve ilçe emniyet müdürlerinin yerleri değiştirildi. Yapılan en dikkat çeken değişiklik ise fuhuş operasyonunu yapan Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü'nün başka görevlere verilmesi oldu.

 

Organize'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Hüner'in ismi, bir doktorun fuhuş şebekesinden Selami Hüner'i tanıdığı söyleyerek 100 bin dolar para aldığı iddialarıyla gündeme gelmişti.

 

Selami Hüner'in kardeşinin de Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevliyken hapis cezası aldığı halde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde önemli şubelerden birinin başına geldiği ortaya çıkmıştı. Selami Hüner'in yerine ise “Dahi Müdür” diye bilinen Mustafa Aktaş getirildi.

 

Mustafa Aktaş, Uzun ailesine yapılanı operasyonları yöneten ve İmar Bankası için Hindistan'da yapılan özel programı çözen isim olarak dikkat çekmişti.

 

Organize Şube Müdürü Selami Yıldız, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine getirilirken, Yıldız'dan boşalan yere ise Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Işıldak atandı. Kaçak içki ve sigara satan bir iş yerine yapılan baskını yarım bıraktırdığı ve işyeri sahibinden rüşvet aldığı iddia edilen Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Cahit Gök ise Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Vekilliği'yle görevlendirildi. Gök'ü yerine ise Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Yunus Ayhan getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*