'Dahi olmanın 7 sırrı'nı biliyor musunuz?

'Dahi olmanın 7 sırrı'nı biliyor musunuz?.10124
  • Giriş : 02.11.2007 / 12:43:00

'Zihin ve Kalp Ekseninde DAVRANIŞ MÜHENDİSLİĞİ' Bu kitapta günlük hayatımızda bize lazım gelen bir çok bilgi var ama daha önemlisi dahi olmanın yoları var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhammed Alptekin'in Nesil Yayınları'ndan çıkan kitabı okuyanlar için adeta bir davranış mühendisi.... 'Zihin ve Kalp Ekseninde DAVRANIŞ MÜHENDİSLİĞİ' adını taşıyan kitap okurlarına kendilerini daha iyi tanımalarının yolunu öğretiyor.

Kitapta, Her şeyi başarabilir miyiz?, Strese nasıl karşı koyabiliriz?, İnsan bilinçaltının esiri midir?, Nasıl motive olabiliriz?... gibi günlük yaşamda bize her zaman lazım olan bir çok sorunun cevabı bulabiliyoruz. Ancak daha ilginci ve önemlisi, bu kitapta deha olmanın yollarını öğreneceksiniz.

YÜKSEK DEHANIN 7 BÜYÜK SIRRI

Genel anlamıyla deha, 'düşünülemeyeni düşünmek, hızlıca akıl yürütebilmek, kolaylıkla sebep-sonuç ilişkilerini kurabilmek' gibi anlamlara gelir. Zeka ile deha arasındaki temel farklılık, zekanın kullanımla, dehanınsa üretim ve keşifle ilgili olmalarıdır. Deha, bir yetenektir; yüzme, koşma, konuşma gibi...

Peki biz dahiler arasında mıyız? Bunu anlamanın yolu 7 büyük sırda saklı. Deha olmanın 7 büyük sırrı vardır.

Peki nelerdir onlar?

1- Farklı perspektiflerden bakabilmek
2- İçinizdeki çocuğu capcanlı tutmak
3- Vizyon, eylem ve cesaret
4- Bilginin doyumsuzluğuna inanmak
5- Merak gücünü beslemek
6- Rahat kafa, rahat beden
7- Derinleşme ve içselleştirme

Bu 7 sırrın ayrıntılarını ve daha bir çok önemli bilgiyi, Muhammed Alptekin'in Nesil Yayınları'ndan çıkan kitabı 'Zihin ve Kalp Ekseninde DAVRANIŞ MÜHENDİSLİĞİ' isimli kitabından öğrenebilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious