Dahi Türk ABD'yi fethetti!

Dahi Türk ABD'yi fethetti!.17431
  • Giriş : 24.05.2009 / 20:41:00

4 dil bilen Yiğit, 'Dahilerin üniversitesi' olarak bilinen University of Pennsylvania'dan en yüksek onur ödülünü alarak mezun oldu Adından 'Dahi Türk' diye söz ettirmeyi başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Amerika'yı başarılarıyla kendisine hayran bırakan Yiğit Bora Bozkurt (25) dünyanın gözdesi oldu. Babası inşaat mühendisi, annesi ise hukukçu olan Bozkurt, orta ve lise eğitimini İstanbul'da Robert Koleji'nde sürdürdü.

Buradan başarıyla mezun olan Yiğit Bora Bozkurt, bu müthiş grafiğini hayatı boyunca sürdürmeye kararlıydı.

BAŞARIDAN BAŞARIYA...

İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Almanca eğitimi alan Yiğit, okulda aldığı dereceyle burslu olarak Yale Üniversitesi'ne girmeye hak kazandı. Yale'de bilgisayar ve ekonomi eğitimi alan Bozkurt, üstün zekasıyla buradaki öğretim görevlilerinin dikkatini çekti. Yale'in tarihine ismini altın harflerle yazdıran Yiğit, bilgisayar bölümünü onur derecesi alarak bitirdi. Ardından da ilk 10 hukuk fakültesi arasında olan University of Pennsylvania'ya girdi. Buradaki 300 arkadaşını geride bıraktı ve buradandan da en yüksek derecede onur ödülü alarak mezun oldu.

VERGİ ONDAN SORULACAK

Türkiye'nin gurur kaynağı olan Yiğit, aldığı başarı bursuyla, gelecek sene Washington'daki Georgetown Üniversitesi'nde vergi alanında uzmanlık eğitimi alacak. Dahi Türk genci, ileride Amerikan vergi kanunlarının çıkartılmasında etkin rol oynamak istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*