Daimler, konsept model tanıtımı

Daimler, konsept model tanıtımı.10953
  • Giriş : 26.03.2009 / 21:17:00

Daimler, otomotiv sektöründe geçmişden bugüne yaşanan gelişimi göstermek için tasarladığı Hybrid konsept model F-CELL Roadster'ı tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Daimler, otomotiv sektöründe geçmişden bugüne yaşanan gelişimi göstermek için tasarladığı Hybrid konsept model F-CELL Roadster'ı tanıttı.Bu model Alman üreticinin 'F-Serisi' konsept araçlarının en son üyesi ve görebileceğiniz gibi tasarımını çeşitli otomobil çağlarından alıyor.

Bu konsept modele temel olarak bakıldığı zaman 1.2 kW hibrid motora sahip bir uzun yol bisikleti göze çarpıyor. Araç bataryası tam dolu olduğun zaman 24.14 km hıza çıkabiliyor ve 349.37 km yol gidebiliyor.

F-CELL Roadster'ın yaratılmasındaki onur ise Sindelfingen fabrikasındaki Daimler AG stajyerlerine ait. Yaklaşık 150 stajyer ve ikili eğitim sistemi öğrencileri genel konsepti, tasarımı, geliştirmeyi ve hibrid modelinin tamamlanmasını yaklaşık bir senede bitirdi.

İnsan kaynakları yönetim kurulu üyesi Günther Fleig'e göre bu proje genç insanların bu projeye aktardığı yenilikler mesleki eğitimlerinin gerekli bir parçası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*