Dakikalarca cayır cayır yandı

Dakikalarca cayır cayır yandı.5797
  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

E-5 Karayolu Şirinevler mevkiinde seyir halinde iken yanmaya başlayan ve kısa süre içinde ateş topuna dönen otomobil dakikalarca alev alev yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Necati Aslan, kardeşi ve 2 çocuğu ile birlikte 55 SR 093 plakalı Ford marka otomobili ile E-5 Karayolu'nun Şirinevler mevkiinde seyir halinde iken otomobil belirnemeyen bir nedenle yanmaya başladı. Kısa sürede alevlerin kapladığı otomobilden güçlükle çıkan Aslan ailesinin 4 ferdi olayı itafiyeye ve yakınlarına haber verdi. Her tarafını kaplayan alevlerle ateş topunu andıran otomobilde yangının benzin deposuna sirayet etmesi ile yer yer patlamalar meydana geldi. Dakikalarca yanan otomobile müdahale için beklenen itafiye gecikince Aslan ailesinin yakınları ve vatandaşlar tepki gösterdi.

Polis ekipleri trafiği tek şeritten vermeye çalışırken vatandaşlar da yoldan geçen araçları uyararak durdurdu. Uzun süre yanan otomobile olay yerine gelen 2 itfaiye ekibi müdahale etti. İtfaiyenin müdahalesi sırasındada benzin deposu dolu olan otomobilde küçük patlamalar meydana geldi.

Olayı telefonla yakınlarına anlatan aracın sürücüsü Necati Aslan, seyir halinde iken birden aracın alev aldığını, araçta bulunan çocukları dışarı zor çıkardıklarını söyledi. Otomobilde yangın söndürme tüpü bulunduğunu kaydeden Aslan, araç alev alınca kendilerini son anda dışarı attıklarını belirtti.

Yangın nedeniyle aksayan E-5 trafiği, yangının söndürülmesinin ardından normale döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious