DAKP'ın eğitim seminerleri başlıyor

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Avrupa Birliğinin finansman desteğiyle Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde uygulanmakta olan 45 milyon Euro'luk Doğu Anadolu Kalkınma Programı'nın (DAKP)'ın eğitim seminerleri başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DAKP, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bileşeni tarafından Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın program illerinde çalışan çiftçi eğitim ve yayım personelinin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve tarımsal yayım hizmetlerinin etkinliğinin artırılması için 14 farklı konuda 18 adet teknik eğitim programı düzenlenecek. Kurs programlarında tarla bitkileri yetiştiriciliği ve ıslahı, meyve ağacı yetiştiriciliği ve ıslahı, sığır yetiştiriciliği ve ıslahı, koyun ve keçi yetiştiriciliği ve ıslahı, yem bitkileri üretimi ve çayır mera ıslahı, sebze yetiştiriciliği ve ıslahı, iş geliştirme ve çeşitlendirme, pazarlama, iş organizasyonu geliştirme ve grup çalışması, mali işlerin yönetimi ve geliştirilmesi, arı Yetiştiriciliği, balık yetiştiriciliği, etkin yayım ve iletişim becerileri ve doğal kaynaklar yönetimi konusunda olacağı bildirildi.

Bu kurs programlarından ilki olan "Tarla Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı" konulu hizmetiçi eğitim programı Van ve Hakkari Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan ilgili personele yönelik olarak 8-11 Mayıs tarihleri arasında Van Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim Merkezindeki toplantı salonunda yapılacak. Muş ve Bitlis Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan ilgili personele yönelik olarak da 15-18 Mayıs tarihleri arasında Muş Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda tekrarlanacağı belirtildi. Bu seminerin bitmesinden sonra "Meyve Ağacı Yetiştiriciliği ve Islahı" semineri ise 22 Mayıs günü Van'da başlanacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious