Dalamanı karıştıran yolsuzluk iddiası

Dalamanı karıştıran yolsuzluk iddiası.14213
  • Giriş : 27.11.2008 / 21:10:00

Dalaman Taşıyıcılar Kooperatifi'nin yeni yönetim kurulu üyelerinin, önceki yönetimin dosyalar üzerinde oynama yaptığını iddia etmesi üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Dalaman Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri Sezgin Yaşar ve Abdullah Güner'in, eski Yönetim Kurulu Başkanı S.G. ve Muhasebe Müdürü İ.E.'nin dosyalar üzerinde oynayarak yaklaşık 600 bin YTL'lik bir yolsuzluk yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulunması üzerine Ortaca Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Kooperatifte bulunan 261 dosya ve bir bilgisayar kasası, incelenmek üzere Ortaca Cumhuriyet Savcılığı'na getirildi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Sezgin Yaşar ve Abdullah Güner, "Geçtiğimiz günlerde kooperatifimizin Atakent'te bulunan binasına girilerek kundaklanmak istendiğini ve böylece içeride bulunan dosyaların tamamının yakılarak imha edileceğini duyumu aldık. Eski yönetimden kuşkulandığımız için suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Cumhuriyet savcılığı tarafından dosya ve bilgisayar kasasında yapılacak incelemelerde suç unsuruna rastlanması halinde, yöneticiler hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*