Dalan kendi hastanesini çabuk unuttu

Dalan kendi hastanesini çabuk unuttu.12831
  • Giriş : 05.04.2009 / 16:39:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 17:12:30

'Diş tedavisi oluyorum' diyerek dönmeyeceğini açıklayan Dalan'ın, kendi hastanesinde tedavi olmaması dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dalan 'Yurtdışına gitmeye gerek yok, dünyanın en iyisi' diyerek açılışını yaptığı modern hastaneyi çabuk unuttu!

Ergenekon'un 10 Ocak 2009'da yapılan 10. dalga operasyonunu önceden öğrenip ABD'ye uçan İstek Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, Türkiye'ye dönüşünü bir kez daha erteledi. Eşinin tedavisi ve kendisine yapılan anjiyoyu bahane göstererek dönüşünü erteleyen Dalan en son 'Ne zaman dönerim bilmem. Şu an diş tedavisi oluyorum' açıklaması yaptı. Ancak Dalan'ın kendisine ait tam donanımlı hastane yerine ABD'deki hastaneyi tercih etmesi dikkat çekti.

KALP BİTTİ DİŞ TEDAVİSİ BAŞLADI

Yeditepe Üniversitesi ve üniversiteye bağlı hastanenin sahibi olan İSTEK Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bedretti Dalan'ın Şubat'ta Miami Üniversitesi Hastanesi'nde anjiyo oldu. Kalp damarına stent takılan Dalan tedavisinin ardından bir TV kanala canlı yayında telefonla bağlanarak Türkiye'ye dönüp savcıya ifade vereceğini açıkladı. Dalan gözaltına alınmamak için kaçmadığını özellikle vurguladı. Ancak tedavisinin ardından iki ay geçen Dalan dönmedi. Dalan önceki gün ise Haber Türk TV'ye canlı yayında bağlanarak 'Türkiye'ye ne zaman döneceğimi bilmiyorum. Dişlerimi tedavi ettiriyorum' dedi.

HASTANENİN DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

4 yıl önce kendisine ait Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı hastanenin açılışını yapan Dalan'ın tedavi için ABD'yi tercih etmesi ise çelişki olarak yorumlandı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de katıldığı törende Dalan, "Tıp Fakültemizin de bir hastaneyle taçlandırılması gerekiyordu. İnandık, yola çıktık. Bu hastanedeki teknoloji başka hiçbir hastanede yok. Dünyada yok. Aksini ispat edene hastaneyi hediye ederim' dedi.

Artık Amerika'ya gitmeye gerek yok

ABD'den tedavi bahanesiyle dönmeyen Dalan, 4 yıl önce söylediği sözlerle çelişkiye düştü. Dalan Yedi Tepe Üniversitesi Hastanesi'nin açılışında 2,5 yılda hastanenin tamamlandığını, 75 milyon dolara mal olduğunu belirterek 'Dünyanın en iyi hastanesi. Aksini ıspatlayana hastaneyi veririm. Dünyanın en gelişmiş görüntüleme cihazları ve hijyen şartları oluşturuldu. Avrupa ve ABD'de yapılan her türlü tedaviyi burada yapıyoruz. Artık tedavi için yurt dışına gitmeye gerek yok' dedi.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*