Dalmaz ve Çubukçu, Gümüshane'nin iyilik melekleri oldu

  • Giriş : 14.11.2005 / 00:00:00

GÜMÜSHANE - Gümüshane Valisi Veysel Dalmaz'in esi Sidika Dalmaz, geçtigimiz haziran ayinda baslattigi '50 Aileye 50 Milyar Kampanyasi' ile 11 fakir genç çifti evlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dalmaz ve Çubukçu Gümüshane'nin iyilik melekleri oldu.
Gümüshane Valisi Veysel Dalmaz'in esi Sidika Dalmaz, baslattigi kampanyanin fakir ve maddi nedenlerle evlenemeyen genç çiftlere yönelik oldugunu belirterek, "Haziran ayindan bu güne kadar 11 genç çiftimizin çamasir makinesinden buzdolabina, halisindan televizyonuna kadar tüm esyalarini alarak ev kurmalarinda yardimci olduk." dedi. Dalmaz, hayirsever vatandaslarimizin yaptiklari mali destekle insanlarin sorunlarinin çözümüne katkida bulunmak için çaba gösterdiklerinin altini çizerek, "Su anda maddi sorunlari nedeniyle evlenemeyen iki genç çiftimiz kampanyadan yararlanmak için basvurdu. Arkadaslarim arastirma yapiyorlar, eger gerçekten yoksullarsa onlara da gereken yardim yapilacaktir." dedi.

Türkiye Kadinlar Birligi Gümüshane Subesi Baskani Aynur Çubukçu ise Özel Idare Ishani'nda iki yil önce açilan Sevgi Yumagi Magazasi'nda 5 bine yakin yoksul vatandasa giyecek ve yiyecek yardiminda bulunduklarini belirtti. Çubukçi, evlerde kullanilmayan, gardroplari isgal eden giysileri degerlendirmek amaciyla çalistiklarini vurgulayarak, "Aldigimiz giysileri magazamizdan ihtiyaçli fakir vatandaslarimiza dagitiyoruz. Magazamizin adini duyan Gümüshane'de ikamet eden ve il disinda ikamet eden hemserilerimiz yardimci olmaya devam ediyorlar. Ayrica Türkiye Kadinlar Birligi'nden bol miktarda kullanilmayan giysiler geliyor. Kadin, erkek ve çocuk giysilerini bizler de imza karsiligi ihtiyaçli vatandaslarimiza dagitiyoruz." seklinde konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious