Dalmaz'ın sahibi konuştu: Adım kumarcıya çıktı

  • Giriş : 04.07.2007 / 16:21:00

2 yıl içinde 10 kez kumar oynanırken basılan Dalmaz Center'ın sahibi Mehmet Dalmaz, adının kumarcıya çıkmasına üzüldüğünü belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dalmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Her polis baskınından sonra kiracılarımı çağırıp, 'nedir bu baskınlar' diye soruyorum.

'Teşhir' için kumar makinelerini sergilediklerini söylüyorlar. 4'üncü baskından sonra aşağıya inip makinelerini kontrol ettim. Üzerlerinde 'kumar oynanmaz, teşhir ürünleridir' yazıyor. Her baskından sonra mekân tekrar açılıyor. Kiracılar bana, 'mahkeme kararı olmadan sözleşmemizi fesh edemezsiniz' diyor. Haklılar. Polis baskın yapıyor, oynayanlara ve işletmeciye ceza kesiyor. Adliyeye sevk ediyor. Adliyede ise serbest kalıyorlar."

"SERDAR'I KOVMUŞTUM"

Yaklaşık 6 yıl önce Serdar Ortaç'ı kumar oynamaya sık sık Kıbrıs'a gittiği için kapının önüne koyan Dalmaz, şunları anlatıyor: "Serdar kumar oynamak için sık sık Kıbrıs'a gidiyordu. Çalışanlar mekân açık olmadığı için günlerce para alamadılar. Müşteriler gelip kapıdan geri gidiyordu. Kendisini kovdum. Eşyalarını kutulara koydurup kapının önüne koydum. Bazı eşyalarını ise camdan fırlattım. Sahne aldığı bölümü 5 yıl kapalı tuttum. Bir yıl önce de Yunus Düz'e yıllık 133 bin dolara depo olarak kiraladım." İstanbul'da 230 tespit edilmiş kayıtlı kumar oynatılan yer olduğunu belirten Dalmaz, "Gazeteler manşet atıyor, televizyonlar dakikalarca haber yapıyor. İstanbul'da sanki tek kumar oynatılan yer burası. Diğer yerlere de baskın yapılıyor belki ancak onların haber değeri olmuyor" diye konuştu.

"BASKINLAR İYİ OLUYOR"

Mekâna sık sık baskın düzenlenmesinin popülaritesini artırdığını söyleyen Dalmaz, bu sayede mafya ve sokak çetelerinin kendisini rahatsız etmediğini belirtti. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen 10'uncu baskının ardından kiracılarına ihtar çektiğini ifade eden Dalmaz, "Zaten kira kontratının yapıldığı süre doldu. Bir yıllık yapmıştık. Kendilerine ihtar çektim. Şu an mekân mühürlü. Açıldığında kendileriyle konuşacağız. Tahliye etmelerini söyleyeceğim. Boşaltmazlarsa yasal yollara başvuracağım" dedi.

Yaşanalardan ve kumar baskınlarıyla adının özdeşleşmesinden rahatsız olduğunu vurgulayan Mehmet Dalmaz, mekânı Hayyam Garipoğlu'nun oğluna televizyon stüdyosu olarak kiralayacağını belirtti. Uzun zamandır bu yönde bir talep olduğunu vurgulayan Dalmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Televizyon stüdyosu için mekân oldukça uygun. Bin 200 metrekare kapalı alan, 7 metre yüksekliği olan bir yer. Bıktım bu baskınlardan. Kiracılarımızı tahliye ettikten sonra Garipoğlu'nun oğluna kiralayacağım."

Soyadının gazetelerde yer almasından rahatsız olduğunu belirten Mehmet Dalmaz "Maltepe'de kumar oynatılan bir mekân basılıyor. Gazeteler, 'Maltepe Dalmaz'a baskın' başlıklarıyla çıkıyor. Böyle bir yerim yok. Kumar denince akla ilk gelen isim Dalmaz oluyor maalesef. Her haberden sonra eşimiz dostumuz arayıp 'hayırlı olsun yine haber olmuşsun' diyerek dalga geçiyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious