Damada düğünde gözaltı şoku

  • Giriş : 14.07.2007 / 15:50:00

Hatay'da nikahsız düğün yapan damat, kayınpederinin şikayetiyle karakola götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay 15 yaşındaki B.K. ile sözlü oldukları sırada cinsel ilişkiye giren ve nikahsız düğünleri yapılırken kayınpederinin şikayeti üzerine gözaltına alınıp tutuklanan damat 19 yaşındaki Ahmet Keskin'i mahkemeye delil olarak verdiği düğün fotoğrafları kurtardı.


Tahliye edilen Keskin, “B.K.'yi seviyorum. Evleneceğiz” dedi.

Dörtyol İlçesi'ne bağlı Yeşilköy Beldesi'nde oturan Ahmet Keskin, mahalle komşularının kızı B.K.'ye aşık olup, geçen mayıs ayında ailesinden istetti. Aile arasında sözlenen Keskin ve B.K., aynı ay içinde birlikte Adana'ya gezmeye gitti. Keskin ile B.K. kaldıkları evde cinsel ilişkiye girdi. 27 Mayıs'ta çiftin mahallede düğünü yapılırken, B.'nin babası Yusuf K. jandarmaya kızına tecavüz ettiği iddiasıyla Keskin'den şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine düğün sırasında gözaltına alınıp tutuklanan Keskin, hakkında Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada yargılanmaya başladı. Sözlüsü ve aile üyeleriyle birlikte çektirdiği düğün fotoğraflarını mahkemeye delil olarak veren Keskin, “B.K.'yi ailesinden istettim. Söz kesildi, tatlı yenildi. Adana'ya gezmeye gitmiştik. Bir arkadaşın evinde ilişkiye girdik. B.K. benim eşimdir. Cezaevinden çıkınca tekrar düğün yapacağım” diyerek tahliyesini istedi.

Yaşı küçük olduğu için Antakya Sevim Demirkol Kız Yetiştirme Yurdu'nda koruma altına alınan B.K.'nin ise avukatı olmadığı için ifadesi alınamadı. B.K. jandarmadaki ifadesinde, Keskin'den şikayetçi olmadığını, kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini söyledi. Babasının İran - Irak arasında TIR şoförlüğü yaptığını belirten B.K. üvey annesi A.A.'nın kendisini evden kovduğunu belirterek, “Babama durumu anlattım. Bana ‘Kızım ben gelince seni evlendirmeyi düşünüyorum’ dedi. Ahmet Keskin beni istetti. Babam da bana isteyip istemediğimi sordu. Ben de istediğimi söyledim, evlenmeme izin verdi. Babamın neden şikayette bulunduğunu bilmiyorum. Ahmet ile olaydan 2 hafta önce Adana'da bir arkadaşımın evinde kendi rızamla cinsel ilişkiye girdim. Ahmet’i seviyorum ve evlenmek istiyorum” demişti.
Mahkeme heyeti, delillerin toplanmış olması ve suçun sanık lehine değişme ihtimali nedeniyle Keskin'i tahliye etti. Duruşma, B.K.'ya avukat tayin edilip ifadesinin alınması için ertelendi.

7 BİN YTL BAŞLIK İSTEDİ

Tahliye edilen Keskin'in annesi Emine Keskin ise oğlunun 7 bin YTL'lik başlık parası kurbanı olduğunu söyledi. Anne Keskin, “Kızı istedik, babası da verdi. Düğün sırasında babası Yusuf, 7 bin YTL başlık parası istedi. Biz de ödeyemeyince jandarmaya şikayet etmiş. Oğlum, bu şikayet üzerine tutuklandı. Evimizi oğlum geçindiriyordu. Cezaevinde kalması bizi perişan etti. Çok şükür tahliye oldu. Gelinimin yaşını büyütüp, resmi nikahla yeniden düğün yapacağız” dedi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious