Damat 6, gelin 4 yaşında!

Damat 6, gelin 4 yaşında!.18981
  • Giriş : 16.03.2009 / 11:49:00

Aile zoru ile evlendirildiler. Ama henüz biri 6 biri 4 yaşında... Damadın ailesi bu evlilik için başlık parası da verdi. Boşanmaları da kolay olmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bu defa olay medeniyetin sembolü olarak bilinen Avrupa Birliği sınırları içinde gerçekleşti. Romanya'da yaşayan Çingeneler arasında meydan gelen bu evlilikte kızın ailesi 11,429 sterlin başlık parası almayı da ihmal etmedi.

Romanya'nın Sibiu bölgesinde meydana gelen olayda, 6 yaşındaki torunu Victor'u 4 yaşındaki Maria ile evlendiren 47 yaşındaki Traian Caldararu, evliliği şimdilik kendi geleneklerine göre yaptıklarını, Maria 16 yaşına girdiğinde ise resmi nikah kıyacaklarını söyledi.

Eğer çocuklar ileride boşanmaya karar verirlerse damadın babası yeni gelin için yine yüklü bir başlık parası bulmak zorunda. Geline ise boşandığı için gelenekler nedeni ile yeni bir koca bulması neredeyse imkansız olacak.
Romanya, nüfusuna oranla dünyada en fazla Çingene bulunduran ülke. Romanya'da yaklaşık 2 milyon Çingene yaşıyor. 2007 yılında Avrupa Birliği'ne katılan Romanya'da Çingeneler yüzlerce yıldır sahip oldukları geleneklerini sürdürüyor.


Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*