Damat Ferit dönemi bile daha iyiydi

Damat Ferit dönemi bile daha iyiydi.9918
  • Giriş : 13.10.2008 / 13:10:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 13:01:59

MHP Grup Başkan Vekili Şandır: "Türk tarihinin en kötü dönemi yaşanıyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Türk tarihinin en kötü döneminin yaşandığını belirterek, "Damat Ferit dönemi bile bundan daha iyiydi" dedi.

Şandır, Ülkücü İşçiler Derneği (ÜLKÜM) Mersin Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Hükümeti ve devletin başında bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ABD'nin güdümünde gitmekle suçlayan Şandır, ''TBMM'nin verdiği desteğe rağmen kendi ülkesinin güvenliğini koruyabilmek için ABD'den izin istiyorlar. Bunun bir izahı yok" diye konuştu. ABD'nin de izin verirken Barzani ile anlaşın telkininde bulunduğunu ifade eden Şandır, "Kim bu Barzani? PKK'nın destekçisi ve koruyucusu. Onun da ötesinde PKK'nın kullandığı silahlar ABD'nin, mayınlar ise Avrupa'nın. Canımıza kastedenlerin sahibinden onlarla boğuşmak için izin istiyoruz. Böyle rezil bir durumu yaşamamıştık. Türk tarihinin en kötü dönemini yaşıyoruz. Damat Ferid dönemi bile bundan daha iyiydi" dedi.

Küresel güçlerin tarihin gördüğü en büyük zulmü Türkiye'de ve çevresindeki Müslüman ülkelere uyguladığını iddia eden Şandır şöyle devam etti: "Bir buçuk milyon Iraklı'yı katlettiler. Savaştır insan ölür, bir şey diyemeyiz ama kadınların ırzına geçmek hangi medeniyette, hangi çağdaşlıkta veya dinde var? Buna rağmen Türkiye'ye batı medeniyeti ve AB dayatılmasını anlayamıyoruz. Ateş denizinden mumdan yapılan gemilerle geçmek mümkün değil. Şimdi bize ateşten oluşan denizi andıran batı medeniyetinden, mumdan yapılmış gemiyle geçin ve medeni olun diyorlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*