Damatlık eğitimi bitti!

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece Belediyesi, düzenlediği seminerde gelin ve damat adaylarından oluşan 50 çifte, evlilik öncesi eğitim verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediyenin düzenlediği seminerde çiftlere aile kurumunun önemi ve aile kurumunun getireceği sorumluluklar anlatılarak, eşler arası iletişim, sosyal yaşam, psikoloji ve sağlık konuların hakkında bilgi verildi. Seminere katılan gelin ve damat adayları birbirlerinin ellerini tutarak, "Seni uzun süre seveceğim, ona her zaman değer vereceğim, onunla herşeyi paylaşacağım" ifadelerini kullandı.

Seminerde en fazla terleyenler ise damat adayları oldu. Damat adayları gelin adaylarının gözlerine bakarak yüksek sesle yemin etti. Adaylar yeminde, "Onu üzersem ondan özür dileyeceğim. Onu fiziksel zorbalıklarla zorlamayacağım. Onu hediyelerimle sevindireceğim. Ona karşı tatlı dilli ve güler yüzlü olacağım." sözlerini kullandı.

Küçükçekmece Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 3.'sü düzenlenen törende, seminere katılan 50 çifte belediye tarafından, evlilik okulu sertifikası, gelin adaylarına 1 gül ve küçük hediyeler verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious