Dana keserken bacağını kesti

  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te Kurban Bayramı'nın ilk günü hastanelerin acil servisleri el, ayak ve vücudunun değişik yerlerini bıçak ve satırla yaralayan acemi kasaplarla doldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek ve 25 Aralık Devlet Hastanesi'nin acil servislerine sabahın erken saatlerinde kurban kesimi sırasında bıçak, satır ve baltayla kendini yaralayan aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 30 kişi başvurdu. Sığır keserken kazayla bacağını yaralayan 35 yaşındaki İbrahim Demez, soluğu 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde aldı.

Pansumanı yapılan ve ayağına ve 4 dikiş atılan Demez, "Dana kesecektik. Danayı yatırdıktan sonra ayaklarını bağladık. Daha sonra bıçağı attığım zaman tam uzman olmadığım için bıçak o şiddetle bacağıma değdi." dedi. Diğer acemi kasaplara tavsiyede bulunan Demez, her işin ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

Aldıkları koçu kesmeye çalışan 28 yaşındaki Ömer Avcıoğlu ise, "Biraz zor hayvandı. Bıçağı vurunca biraz fazla kaymış elimi kestim" diye konuştu.

Öte yandan 50 yaşındaki Zöhre Kösemen de, aldıkları koyunun derisini yüzerken bıçağı eline saplayarak yaralandı. Hastane yetkilileri, acil servislere genellikle el, kol, bacak ve başlarından yaralananların büyük bölümünün ayakta tedavi gördüğünü, pansuman yapılıp dikiş atıldıktan sonra da taburcu edildiğini belirtti. Yetkililer, hastanelere gelenler arasında kurbanlıkların boynuz ve tekme darbeleri ile yaralananların da olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious