Danışmadan tercih yapmayın!

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Tercih yaparken, "bölüm"ün geçen yıl başarı sıralamasında en son hangi öğrenciyi aldığına bakın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin, ÖSS'ye giren adayların tercihlerini yaparken puan ve yüzdelik dilimden önce, girmek istedikleri bölümün geçen yıl başarı sıralamasında en son hangi öğrenciyi aldığına bakılması gerektiğini söyledi.
ÖSS'ye giren adaylar tercih döneminde son kararlarını verme sürecine girdiklerini bildiren Rektör Attila Sezgin, 11 Ağustos 2006 Cuma gününe kadar Balçova Kampüsü'nde uzman rehber öğretmenler eşliğinde tercih danışmanlığı hizmetini sürdüreceklerini kaydetti.

Gençlerin bütün hayatlarını derinden etkileyecekleri önemli kararları verme süreçlerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini aktaran Sezgin, "Doğru tercih yapmak, stratejik bir karardır. Adayların, üniversiteye yerleşmede aldıkları puan kadar tercih sıralamalarını başarılı bir şekilde yapmaları da önem taşımaktadır. Yükseköğretim alma şansını yakalayabilmek için adaylara önerim, tercihlerini mutlaka bir uzmana göstermeleridir." dedi.

Günümüzde en az iki yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen, bilgisayar teknolojisine hakim, iş dünyası ile öğrenim hayatı sırasında iyi ilişkiler kurmuş olan, uluslararası standartlarda eğitim almış kişilerin kariyer planlamasını sağlıklı bir şekilde hayata geçirebildiklerini vurguluyan Sezgin, "Üniversitemizde geleceğin mesleklerini öğrencilerimize kazandırırken bu özellikleri taşımasını sağlıyoruz. Adayların tercihlerini yaparlarken yükseköğretim kurumlarının eğitim kalitesini de aynı zamanda değerlendirmeleri ve kariyerlerini sürdürecekleri meslekleri dikkatle seçmelerini öneririm." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious