Danıştay baskını davasında sanıklar şov yaptı!

Danıştay baskını davasında sanıklar şov yaptı!.15609
  • Giriş : 31.01.2008 / 07:32:00
  • Güncelleme : 31.01.2008 / 00:10:18

Danıştay baskını ile ilgili davada, sanığın babası İdris Aslan ve avukatı şov yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HALA İSLAMCI NUMARASI YAPIYORLAR

Ergenekon Operasyonu ile ortaya çıkartılan ilişkiler ağının en önemli ayağı olan Danıştay baskını ve Cumhuriyet gazetesine atılan bombalar ile ilişkili bağlantılar ortaya çıktı. Ancak baskını gerçekleştiren Alparslan Arslan ve çevresi, kendilerini İslamcı olarak gösterme gayreti içinde. Ancak son operasyon ile beraber, bu saldırıların arkasındaki karanlık ilişkiler ağı aydınlatılmaya başlandı.

Buna rağmen Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan ve avukatı Abdurrahman Sarıoğlu hala aynı oyunu sürdürmeye devam ediyor. Anlaşılan baba Arslan ve avukatı, hazırladıkları oyunun deşifre edildiğinin henüz farkında değil ki bugünkü duruşmadan sonra da aynı oyunu sürdürmeye devam ettiler.

DURUŞMA BOYUNCA KONUŞMADI

Mahkeme Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz, sanık Alparslan Arslan'a savunma yapıp yapmayacağını sordu. Soruya yanıt vermeyen Arslan, kafasını sallayarak savunma yapmayacağını belirtti. Sanık Arslan, avukatını azledip azletmediğinin sorulması üzerine de başını sallayarak avukatını azlettiğini ifade etti.

SANIK ARSLAN'IN BABASI VE AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Duruşmanın ardından sanık Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan ve Alparslan Arslan'ın avukatı olduğunu söyleyen ancak duruşmaya katılmayan avukat Abdurrahman Sarıoğlu gazetecilere açıklama yaptı. Sarıoğlu, bazı gazetelerde Alparslan Arslan'ın, ''Ergenekon'' çetesiyle ilişkisi olduğu yönünde haberler çıktığını hatırlatarak, bu iddiaların asılsız olduğunu savundu. Arslan'ın, Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik gerçekleştirdiği eylemi tek başına ve ''İslami duygularla'' yaptığını ileri süren Sarıoğlu, ''Arslan, eylemini başörtüsüne yönelik hukuk dışı baskılara karşı tek başına yapmıştır. Bazı çevreler olayı İslami duygularla yapılmış göstermek istemiyor'' dedi.

"LAİK REJİM ÖNÜNDE AYAĞA KALKMAM"

Sarıoğlu, neden duruşmaya katılmadığının sorulması üzerine de müvekkilinin esas hakkındaki savunmasını 2 celse önce yazılı olarak mahkemeye sunduğunu ve duruşmada ayağa kalkmadığı için huzursuzluk oluşturmamak için duruşmaya katılmadığını söyledi. Neden duruşmada ayağa kalkmadığının sorulması üzerine de Sarıoğlu, ''Ben Müslümanım, laik rejim önünde ayağa kalkmıyorum. Laik rejimle ben eşit durumdayım. Türkiye'de yasalar doğru uygulansın, yasalarda hüküm açıklanmadığı halde ayağa kalkmak yok'' diye konuştu.

Sanık Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan da oğlunun jandarmayla tartışması üzerine disiplin cezasına çarptırıldığını ve yaklaşık 2 aydır Alparslan Arslan ile görüşemediğini söyledi. İdris Arslan, oğlunun verilen cezalara sinirlendiği için duruşmada konuşmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious