Danıştay cinayeti zanlısının anne ve babası Ankara'ya gitti

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi'ne düzenlediği silahlı saldırı ile bir üyenin ölümüne 4 üyenin de yaralanmasına neden olan Avukat Alparslan Arslan'ın annesi Hatice Arslan ile babası İdris Arslan karayolu ile Ankara'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığ'da bir gün kalan Alparslan Arslan eşini de alarak özel bir araç ile aniden Ankara'ya döndü.

Komşuları, baba ve annenin Ankara'ya gidiş nedeninin, evlerinden uzaklaşarak üzerindeki baskıdan kurtulmak ve görüşme imkanı bulunması halinde annesini Alparslan Arslan ile görüştürmek olduğunu söyledi.

Arslan ailesinin Almanya'da bulunan akrabaları da aileye destek olmak amacıyla Elazığ'a geldi. Kiraladıkları bir minübüs ile Elazığ'a gelen İdris Arslan'ın kardeşi ve yakınları Elazığ'daki evlerinde bekleyiş içerisinde.

Aile, basının görüşme taleplerini reddederken, komşuları Alparslan Arslan'ın avukat olduğu için kendi savunmasını kendisinin yapacağını aileden duyduklarını ifade ediyor.

'ABİSİNİN BAŞÖRTÜSÜ İLE İLGİLİ BİR HASSASİYETİ OLSAYDI ÖNCE KENDİ KARDEŞİNİN BAŞINI KAPATTIRDI'

Alparslan Arslan'ın kız kardeşi Elif Nur Arslan'ında başı açık. İsminin açıklanmasını istemeyen bir komşusu Elif Nur ile arkadaş olduklarını belirterek, "Elif'i ve ailesini 2 yaşından beri tanıyorum. Elif Nur da benim gibi başı açık. Abisinin başörtüsü ile ilgili bir hassasiyeti olsaydı önce kendi kardeşinin başını kapatırdı. Elif'e sürekli cep telefonu ile mesajlar atıyordu. Kardeşine hiçbir zaman başını ört şeklinde bir baskı yapmadı." dedi.

Arkadaşı Elif Nur'un abisinin son zamanlarda çok durgun olduğundan bahsettiğini belirten komşusu telefon görüşmelerinde babasının oğluna hasta olup olmadığını birkaç kez sorduğunu anlattı.

Komşuları anne Hatice Arslan ile kız kardeşleri Elif Nur, Ayşe ve Hilal'in olayı duydukları günden buyana kendilerine olmadıklarını ifade ederek, "İğne ve ilaçlara sakinleştiriliyorlar. Onlarda bu olaya inanamıyorlar. Kötü bir rüyada olduklarını düşünüyorlar. Biz zaman zaman destek olmak için yanlarına gidiyoruz. Ama hiç kendilerinde değiller. Sürekli feryat figan ediyorlar." dedi.

2 GÜN ÖNCE ELAZIĞ'A GELECEKTİ

Olayın meydana geldiği günden 2 gün önce Elazığ'a geleceğini telefonda ailesine bildiren Alparslan Arslan'a babasının Elazığ uçağı ile gelmesini söylediği iddia edildi.

Komşularının verdiği bilgiye göre, Alparslan cinayetin işlendiği günden 2 gün önce ailesini arayarak havayolu ile Malatya'ya gelerek karayolu ile Elazığ'a gelmek istediğini söylemiş.

Baba İdris Arslan ise oğlundan Elazığ uçağını beklemesini istemiş. Komşuları "Keşke Elazığ'a gelmiş olsaydı bu olay yaşanmasıydı." diyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious