Danıştay saldırganına rapor istendi

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Danıştay saldırganı avukat Alparslan Aslan'ın avukatı Ahmet Doğan, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda müvekkilinin hem fiziksel, hem de ruhsal yönden, uzman bilirkişi hekimler tarafından kontrolden geçirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğan, müvekkili Alparslan Arslan'ın fiziki ve ruhsal sağlığının yerinde olmadığını duruşmada söylediğini ve bu yüzden sanık Arslan'ın duruşmada verdiği ifadelere katılmadığını işaret ederek, insan vücudundaki bir mineral eksikliğinin insan sağlığı üzerinde umulmadık derecede etki yapabileceğini ileri sürdü. Doğan, müvekkilinin hem fiziksel, hem de ruhsal yönden uzman bilirkişi hekimlerce muayene edilmesini talep etti.

Doğan, Alparslan Arslan'dan suç tarihinde alınan kan örnekleri ile şu an alınacak kan örneklerinin, kanında herhangi bir kimyasal bulgunun var olup olmadığının Adli Tıp Kurumu'nca incelenmesini istedi. Kanlarda herhangi bir kimyasal bulguya rastlanması halinde bu kimyasal bulgunun biyolojik ve psikolojik yönden insan sağlığı üzerindeki etkilerinin neler olduğunun araştırılmasını talep eden Doğan, Arslan'ın suç tarihindeki ve şu an vücudunda bulunan kan miktarının, kan basınç oranlarının araştırılmasını, sağlıklı bir insanda bulunması gereken kan miktarı ve kan basınç oranları ile karşılaştırılmasını, karşılaştırma sonucunda aradaki oran farklarının, sanığın biyolojik ve psikolojik sağlığı üzerindeki etkisinin tespit edilmesi için uzman bilirkişi heyetine başvurulmasını istedi.

Doğan, Arslan'ın ev arkadaşlarının, suç tarihinden on gün öncesinde beraber olduğu tüm kişilerin ve Ankara'ya beraber geldiği diğer sanıkların da ifadelerinde Arslan'ın yemek yemediğini, su içmediğini ve uyumadığını beyan ettiklerini öne sürdü. Doğan, Sincan F Tipi Cezaevi idaresinden, Arslan'ın tutuklu bulunduğu süre içerisinde tüm günlere ait yemek yemediği, su içmediği öğünlere ilişkin tutulan tutanaklar ile psiko-sosyal yardım servisi ve diğer ilgili sağlık servisi personellerince tutulan ruhsal ve fiziki durumuna ait tüm raporların istenmesini talep etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious