Danıştay saldırısı menemen olayının bir eşi!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Danıştay üyelerine yönelik silahlı saldırı olayı ile Menemen olayı arasında bağlantı kurarak, cenaze töreninde bakanlara yönelik protestoları, "Karşı taraf da aynı şekilde karşılık verirse o kötü." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde üç gün sürecek olan "Tekstil Sektöründe Derinleşen Kriz ve Çıkış Yolları" seminerinin Martı Otel'de yapılan açılış kokteyline katılan Evren, Danıştay'a yapılan saldırı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Cenazede olanlara karşı taraf da aynı şekilde karşılık verirse, o kötü." dedi.

Olayı, 'Menemen olayının bir eşi' olarak değerlendiren Evren, "Siz bilmezsiniz, ben o zaman Manisa'da ortaokulda öğrenciydim." diyerek Menemen olayını ve Kubilay'ın nasıl şehit edildiğini anlattı.

Askerin sessiz kaldığı yönünde yapılan eleştirilere katılmadığını ifade eden Evren, Danıştay'a yapılan silahlı saldırının sivil toplum tarafından tepkiyle karşılandığını ifade etti.

"Bu olayın ardından neler çıkacak bakalım, merakla bekliyoruz." diyen Evren, Danıştay'a yönelik silahlı saldırının 'tek kişinin işi' olduğunu düşünmediğini de dile getirdi.

Cenaze törenindeki tepkileri de değerlendiren Evren, "Eğer karşı taraf da aynı şekilde karşılık verirse, o kötü." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious