Danıştay'dan 4 doktora acı haber

Danıştay'dan 4 doktora acı haber.12323
  • Giriş : 04.01.2009 / 20:45:00

Danıştay, ameliyatta kalbi duran hastanın oksijensizliğe bağlı olarak felç olmasına neden oldukları iddia edilen 4 doktorun yargılanmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Osman Çolak, kızı Neslihan'ın ameliyat sırasında kalbinin durması sonucu oksijensizliğe bağlı hücre ölümü nedeniyle beyin hasarı geçirmesine neden oldukları'' iddiasıyla Öğretim Üyesi Ünsal Domaniç ile araştırma görevlileri Önder İsmet Kılıçoğlu, İsmail Kerem Bilsel, Turgut Akgül, Sevil Baylan ve Ahmet Kemalettin Koltka hakkında şikayette bulundu.

İ. Ü tarafından olşturulan kurul, 2007'de bu kişiler hakkında yargılanmama kararı verdi. Bu karara Çolak'ın itiraz etmesi üzerine Danıştay 1. Dairesi, doktorlar hakkında taksirle yaralama suçundan yargılanmalarını karara bağladı.

OKSİJEN TÜPÜ MÜ ÇIKTI

Kararda, ameliyat hemşiresinin ifadelerinden, ''ameliyatta hastanın tüpünün çıkmış olması sonucunda kalbinin durduğu şüphesinin güçlendiğinin görüldüğü'' belirtildi. İ.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Ünsal Domaniç ile 4 araştırma görevlisi, ''taksirle yaralama'' suçundan yargılanacak. Acılı baba Osman Çolak, "Benim yaşadığım acıyı yüce rabbim kimseye yaşatmasın. Suçlular cezasını çekmeli. Birçok hasta, doktorların hataları nedeniyle hayatını kaybediyor. Umarım bu karar diğer davalar içinde bir 'geçerlilik' teşkil eder" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*