Danone ürünlerinin arkasında durdu

Danone ürünlerinin arkasında durdu.11280
  • Giriş : 29.08.2007 / 16:45:00

Danone Türkiye Romanya'da imal edilen ürünlerin arkasında durdu. Basında çıkan haberlere açıklık getiren Danone Türkiye, "Danone Türkiye ürünleri tamamen güvenlidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konuya ilişkin bir açıklama yapın Danone Türkiye, "Romanya’da üretilen Danone Meyveli Yoğurt ürünlerinde kanserojen madde tespit edildiğine ve ürünlerin toplatıldığına dair bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlere istinaden kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamamızı bilgilerinize sunarız." dedi.

Danone Türkiye ürünleri tamamen güvenli

Danone Türkiye açıklamasında, "Tüm ürünlerimiz, %100 yerli kaynaklarla ve yürürlükteki Türk Gıda Kodeksine uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Özellikle belirtmek isteriz ki, bahsedilen risk ürünlerimiz için söz konusu değildir ve tüm ürünlerimiz güvenlidir. Tüm ürünlerimiz, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımızdan alınan üretim izni ile üretilmekte olup, sistematik kalite kontrol ve üretimin her basamağında uygulanan pek çok analize tabi tutulduktan sonra Kalite Güvence Departmanımızın onayı ile satışa sunulmaktadır." denildi.

Araştırmalar devam etmekte

Danone Türkiye, "Danone Romanya ile ilgili olarak; Avrupa’da Gıda Güvenliği ile ilgili yetkili kurumlar, Hindistan’dan gelen bir kısım guar gum hammaddesine dioksin bulaşması olayı ile ilgili araştırmalarını halen devam ettirmektedir. Bu çerçevede Danone Romanya ve ilgili resmi kuruluşların görüşmeleri neticesinde tedbir olarak, belirli bir grup ürünün, ilave analizler sonuçlanıncaya kadar satışının askıya alınmasına karar verilmiştir. Ancak Danone Romanya tarafından yapılan ilk analiz sonuçlarında herhangi sorun tespit edilmemiştir. Söz konusu riskin Türkiye’de üretilen ve tüketiciye sunulan ürünlerimiz için geçerli olmadığının altını tekrar çizer, ürünlerimizi güvenle ve gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebileceklerini kamuoyunun bilgisine sunarız." gelişmelere bu şekilde cevap verdi.

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious