'Dansöz yarışmasına' suç duyurusu

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Adana'da bir vatandaş ulusal yayın yapan gazetenin alkol reklamına, Çukurova Üniversitesi'nde dansöz yarışmasına evsahipliğine ve bir televizyonda insanın köpek gibi gösterilmesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'nda suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezer, savcıları göreve davet ederek, "Bir televizyon kanalının düzenlediği dansöz yarışmasına evsahibi olan Çukurova Ünivesitesi'nin ciddiyetine helal gelmiştir. Bilim yuvası olan Üniversite'ye başörtülü bayan öğrenciler alınmazken, dansöz yarışmalarına evsahipliği yapması beni üzdü. Gerek üniversite, gerekse ilgili televizyon hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum. " dedi.

Sezer, ayrıca televizyon kanalında yayınlanan 'Sihirli Annem' adlı dizide babanın köpek gibi gösterilmesine ve bir ulusal gazetenin 11 Haziran 2006 tarihli nüshasında alkol reklamından dolayı Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe verdi.

Sezer, " Her 2 konuda da Anayasa'nın 41. maddesinde geçtiği üzere; Aile Devletin Türk Toplumun temelidir. Devlet ailenin huzur ve refahı ile gerekli tedbirleri alır ve teşkilatını kurar. Maalesef bu konuda da Anayasa maddesi çiğnenmektedir." iddiasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious