"/> " /> " /> " />

Danyel Peygamberin kabri bulundu!

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

"Bereket Peygamberi" olarak bilinen Danyel Peygamber'in kabrinin bulunduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarsus Müze Müdürü Abdülbari Yıldız, Danyel Peygamber'in kabrini bulmak için devam eden kazı çalışmalarının sonucunu verdiğini söyledi.

Elde edilen buluntulara göre kazı yapılan yerin Danyel Peygaber'e, ait olduğunu kaydeden Yıldız, "Bulmuş olduğumuz taş parçalarının Horasan Harcı dediğimiz zift, yumurta akı, cam parçaları gibi maddelerin kullanılarak yapılan bir çeşit harç olduğunu tespit ettik. Ayrıca bu parçanın içinde 2 adet sikke bulduk. Bunlarda MS 700. yıllara ait sikkeler. Bu dönemde Hz.Ömer'in halifelik yaptığı zamandır. Biz biliyoruz ki, Danyel Peygamber'in kabri Hz. Ömer zamanında yeniden yaptırılmıştır. Bu buluntular da bize burasının Danyel Peygamber'in kabri olduğunu ispatlamaktadır." dedi.

Turizme kazandırmak için kazıları Yıldız açıklamasının devamında, "Bizim bu kabri bulmaktan maksadımız peygamberin cesedini ortaya çıkarmak değil. Yalnızca kabri bulup turizme kazandırmak istiyorduk. Şimdi elde ettiğimiz bulgular kabri bulduğumuzu göstermektedir. Dolayısıyla artık kazı çalışmalarını durdurduk. Bundan sonra buranın ziyarete açılabilmesi için yalnızca gerekli çevre düzenlemeleri yapılacaktır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious