Darbe Beklentisi İçinde Olanlar Var!

Darbe Beklentisi İçinde Olanlar Var!.10744
  • Giriş : 25.05.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 24.05.2009 / 23:58:02

Bülent Arınç, Türkiye'nin AK Parti döneminde itibar kazandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin Aydın 3. İl Kongre'sinde konuşan Bülent Arınç, isim vermeden SP'lileri AKP'nin Türkiye'ye hizmet etmesine engel olmakla, Cindoruk ve Demirel'i darbe beklentisiyle suçladı.

Arınç, "Eski günler ne güzeldi diye hâlâ toprağı eşeleyenler var. AK Parti gitse de eski günlere dönsek diyenler var. Bunların derdi Türkiye değil. Bunların derdi 'bunlar neden başarılı oldu, neden biz mahcup olduk. Millet neden bizi sevmiyor, neden bizim sözlerimiz dinlenmiyor.' Ah o eski günler diyenler var. Eski darbeleri özleyenler var. Sıkıntılı günler gelsin de biz yine vatan kurtaran aslan gibi piyasaya çıkalım' diyenler var." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise, partisi döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, "Enflasyonun tek haneli rakamlara inmesi, ülkemizin büyüme oranları, 2005 yılında Avrupa ile katılım müzakerelerine başlamamız, demokratik açılımlar, sosyal devlet ilkesinin kağıt üzerinden hayata taşınması gibi büyük adımlar ile yeni yüzyıla girdik. Ekonomide üst üste 27 çeyrek büyüme rekoru bu dönemde elde edildi." ifadesini kullandı.

Eğitim sağlık, adalet ve emniyet başta olmak üzere tüm alanlarda ihtiyaç duyulan reformların bu dönemde gerçekleştirildiğini vurgulayan Çubukçu, "Cumhuriyet tarihimizin ikinci büyük eğitim seferberliği ile ülkemiz eğitimde, öğretmeni, öğrencisi, okulu, dersliği, ücretsiz dağıtılan kitapları bilgisayarları ve internet ağıyla okullaşma oranlarıyla tarihimizin en iyi seviyelerini yakaladı. Ayrıca eğitim alanında yapılan yatırımın bu ülkenin geleceğine ve hedeflerine açılan kapı olduğu bilinci ile bütçeden her yıl en büyük pay eğitime ayrılmıştır." şeklinde konuştu.

AK Parti Genel başkan yardımcısı Necati Çetinkaya, Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kültür ve Turizm eski bakanı Atilla Koç'un katıldığı Aydın 3. İl kongresi'ne delege protestosu damgasını vurdu.

650 delegenin büyük bölümünün katılmadığı kongrede, delegelere ayrılan sandalyeler ile izleyici koltukları boş kaldı. Sadık Atay'ın tek liste halinde girdiği seçimleri Nazilli başta olmak üzere birçok ilçenin protesto ettiği bu nedenle kongreye katılmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*