Darbe girişimi böyle başladı

Darbe girişimi böyle başladı.19063
  • Giriş : 29.11.2016 / 16:27:00

Hazırlanan ilk iddianamede darbe girişimine ilişkin yeni kayıtlar ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Askerlere yönelik tamamlanan ilk iddianamede 15 Temmuz kanlı darbe girişimine ilişkin yeni kamera kayıtları ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede darbeci askerin saat 22.18'de kışladan çıkış yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe soruşturması kapsamında askerlere yönelik ilk iddianame dün tamamlanmıştı. Başsavcılık onayından geçen ve İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düşen iddianamenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Bülent Başer ve Hikmet Pak tarafından hazırlanan 151 sayfalık iddianamede, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı işgal etmeye giden darbeci askerlerin kışladan çıkışlarını gösteren fotoğraflar da yer aldı.

SAAT 22.18’DE ÇIKMAYA BAŞLADILAR

General Nurettin Baransel Kışlası 2. Zırhı Tugay Komutanlığı’ndaki darbeci askerlerin 15 Temmuz gecesi saat 22.18’de kışladan çıkış yapmaya başladıkları anlatılan iddianamede, “Son zırhlı aracın saat 23.01 sıralarında nizamiye kapısından çıkış yaptıkları tugay komutanlığından sevk edilen araçların karışık bir vaziyette çıkış yaptıkları, araç plaka ve numaralarının çoğunun kamera görüş açısına göre be gece olduğundan dolayı tespit edilemediği” ifadeleri kullanıldı.

DARBECİLERİN KIŞLADAN ÇIKIŞLARI KAMERADA

Tugaydan, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ne kadar aracın çıktığının da tespitinin yapıldığı iddianamede, 2 adet geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı, 2 adet zırhlı muhabere aracı, 4 adet tank ve 1 personel taşıyıcı aracın çıktığı anlatıldı. Ayrıca bu araçlarla tugaydan, 1 Yüzbaşı, 3 Üsteğmen, 5 Astsubay, 20 Uzman Çavuş ve 34 erin çıktığı da iddianamede belirtildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*