'Darbe Günlükleri' davası ertelendi

  • Giriş : 19.09.2007 / 13:26:00

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen günlüklerle ilgili haberi nedeniyle Nokta Dergisi Genel Yayın Müdürü Alper Görmüş'a açılan dava başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kapatılan Nokta Dergisi eski Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş hakkında, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerini yayınlaması nedeniyle açılan davanın görülmesine bugün Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Davaya, Alper Görmüş, mesai arkadaşları, avukatları ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'in avukatı Dinçer Eskiyerli katıldı.

Mahkeme heyeti, askeri savcılığın derbe iddiaları ile ilgili Genelkurmay'a gönderdiği belgeler hakkında yaptığı çalışmaların ve darbe günlüklerinin bir kopyasının da Başbakanlık'ta olduğu iddiasının araştırılması için duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Alper Görmüş, yaptığı haber ile Silahlı Kuvvetler'e hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Tamamı 3 bin sayfadan oluştuğu iddia edilen darbe günlüklerinden çok küçük bir kısmını yayınlandığını belirten Görmüş, "Kötü bir niyetim olsaydı, özel ve kişisel nitelikli, siyasal bağlantılı başkaca bölümlere de yer verirdim. Ama vermedik." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious