Darbe hatırası

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Tayland'da darbe oldu, Taylandlılar hatıra fotoğrafı çektirmek için birbiri ile yarışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bankok'ta küçük çocuğu ile tankların önünde fotoğraf çektirmek isteyen bir baba, turuncu giysileri ile Budist rahip yada genç kızlar dünya basınının da büyük ilgisini çekiyor.
Darbenin lideri General Sonthi Boonyaratglin dün medya kuruluşları yetkililerini karargahına çağırarak "izleyicilere SMS göndermeye son vermelerini" istedi. Darbeden sonra Tayland’daki birçok medya kuruluşu cep telefonlarına mesaj göndermişti.


Ordunun General Sonthi Boonyaratglin komutanlığında yönetime salı günü el koymasının ardından Bangkok sokaklarında tankların hakimiyeti dikkat çekiyor Tayland’da, siyasi parti toplantıları ve yeni parti kurulması da yasaklandı. Bu arada darbeyle görevden alınan Başbakanı Thaksin Shinawatra, "dinleneceğini" söyledi.
Devrik Başbakan, önceki gün New York’tan geldiği Londra’da bir yardımcısının gazetecilere dağıttığı yazılı açıklamasında, askerlerden bir an önce genel seçimleri yapmalarını istedi. "Ülkedeki tüm taraflardan uzlaşmak için her yolu ve aracı denemelerini" isteyen Shinawatra, kral ve ülke için ulusal uzlaşmaya yönelik çalışılmasını da istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious