Darbe heveslileri yüreklendirilmemeli

Darbe heveslileri yüreklendirilmemeli.10426
  • Giriş : 16.06.2009 / 14:24:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, Taraf gazetesinde yayımlanan belgeye ilişkin, Tüm siyasi partileri, bu konuda ortak bir tavır sergilemeye davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatipoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Taraf gazetesinde yayımlanan ve ''Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesince hazırlandığı'' ileri sürülen plan ile ilgili gelişmeleri büyük bir dikkatle izlediklerini ifade etti.

İddianın son derece vahim olduğunu, Türkiye'nin geçmişte, rejimi korumak ve kollamak adına yapıldığı iddia edilen müdahalelerle, defalarca önünün kesildiğini, demokrasinin yara aldığını kaydeden Hatipoğlu, konunun mümkün olan en kısa zamanda açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtti.

Bunun için başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm ilgililerin, kamuoyunu tatmin edecek ve zihinlerde soru işaretleri bırakmayacak netlikte, araştırma ve soruşturma sonuçlarını açıklamaları gerektiğine işaret eden Hatipoğlu, ''Biz Saadet Partisi olarak tüm siyasi partileri, bu konuda ortak bir tavır sergilemeye, antidemokratik müdahale heveslilerini yüreklendirecek tutum, söylem ve üsluptan uzak durmaya davet ediyoruz'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*