Darıca Belediyesi'nden 'çukur' açıklaması

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Darıca Belediyesi, 2,5 yaşındaki Tuğçe Özbilgin'in ölümüne neden olan foseptik çukurunun bulunduğu binanın imar durumuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Darıca Belediyesi, Piri Reis Mahallesinde dün meydana gelen ve inşaat sahibi tarafından izinsiz olarak açılan lağım çukuruna düşerek hayatını kaybeden Tuğçe Özbilgin'le ilgili görsel ve yazılı medyada çıkan haberler üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.

İlgili adreste bulunan inşaatın ruhsatının olmadığı şeklinde çıkan haberlerin yanlış olduğuna değinilen açıklamada, bahse konu binanın yapım ruhsatının olduğu, ancak iskan müsaadesinin alınmadığı belirtildi.

İskanı bulunmayan ve kamuya ait olmayan özel mülke ait bu arsa üzerinde izinsiz açılan kuyunun kapatılması yönünde mahalle sakinleri dahil belediyeye herhangi bir müracaatı bulunmayan ev sahibinin büyük bir sorumsuzluk örneği sergilediği kaydedilen açıklamada, "Sonuç ne olursa olsun meydana gelen üzücü olayda bir evladımız hayatını kaybetmiştir. Hizmetlerinde insan hayatını her şeyin üstünde tutan belediyemizin kamusal alan dışında, şahsa ait bir mekanda meydana gelen bu olayla uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmamakla beraber, olayda kusuru bulunanların adalet önünde en ağır cezaya çarptırılacağına olan inancımız tamdır. Kazada vefat eden evladımıza Allah'tan rahmet , kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious