Darp cinayetine 10 tutuklama

Darp cinayetine 10 tutuklama.6894
  • Giriş : 17.04.2008 / 22:51:00

Adana'nın Kozan ilçesinde kız meselesinden çıktığı iddia edilen kavgada bir gencin darp edilerek öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 10 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da otomobil galerisi sahibi Kenan Arslan'ın (28) 14 Nisan akşamı darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan Hüseyin Ç, Sami C, Eren H, Abidin Y, Baki Ş, Barbaros Ö, Kenan K, Kemal B, Mehmet Ç. ile öğretmen Ayşegül K, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından sabah erken saatlerde Kozan Adliyesi'ne getirildi.

Zanlılar, Cumhuriyet Savcılığında 12 saat süren sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, Kozan Cezaevine konuldu.

Olayla ilgili olarak aranan Abdullah ve Harun Ö. kardeşlerin haklarında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.

-OLAY-

İddiaya göre, Kenan Arslan, 3 yıl arkadaşlık yaptığı ve sonradan ayrıldığı belirtilen Kozan'daki ilköğretim okulunda öğretmen olan Ayşegül K. ile tekrar bir araya gelmek istedi.

Teklifi kabul etmediği öğrenilen genç öğretmen, daha sonra tehdit edildiği iddiasıyla polise başvurdu ve durumu erkek arkadaşı Abdullah Ö'ye de anlattı.

Bunun üzerine Kenan Arslan, Abdullah Ö. ile konuşmak üzere dün gece Adana'dan Kozan ilçesine geldi.

Aşağı Çarşı'da buluşan Kenan Arslan ve Abdullah Ö. arasında tartışma çıktı, ancak söz konusu kişiler polis gelmeden buradan ayrıldı.

Kenan Arslan, daha sonra Kozan-Kadirli kara yolundaki Pekmezci köyü yakınlarında, aralarından Abdullah Ö'nün de bulunduğu kalabalık bir grup tarafından darp edildi.

Olayın ardından Abdullah Ö'nün kardeşi Barbaros Ö. tarafından, ''yolda yaralı bulduğunu'' iddia edilerek Kozan Devlet Hastanesine getirilen Kenan Arslan, kurtarılamamıştı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious