Daum, Türk medyasına küstü

Daum, Türk medyasına küstü.12767
  • Giriş : 16.01.2008 / 14:42:00
  • Güncelleme : 16.01.2008 / 14:54:22

Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlüğünü yapan Christoph Daum, şu an çalıştığı Almanya takımlarından FC Köln'ün antrenmanlarında, 'Türk medyasına röportaj vermiyorum' demesi dikkat çekti. Antrenmanları takip eden Alman televizyon kanallarıyl

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya İkinci Futbol Ligi takımlarından FC Köln, ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da yapıyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Christoph Daum'un çalıştırdığı FC Köln takımı, Topkapı Futbol Center'de, Türk futbolcular Ümit Özat ve Taner Yalçın'ın da katıldığı 1,5 saatlik antrenmanda ter döktü. Daum'un da katıldığı çalışmalar, ısınma hareketleriyle başladı. Ardından şut çalışması ve çift kale maçla antrenman tamamlandı. Fenerbahçe'den giden Ümit Özat ve takımın alt yapısından yetişen Türk genç oyuncu Taner Yalçın'ın performansları beğenildi. Ali Faryd Mondragon'un özellikle çift kale maç esnasındaki kurtarışları dikkat çekti.

FC Köln takımı teknik direktörü Daum'un ısrarla istediği Beşiktaş'ın alt yapısında yetişen genç ayak Batuhan Karadeniz'i renklerine bağlayacaklarını bildiren menajer Murat Kuş, hafta sonuna kadar transferin bitirileceğini söyledi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın genç futbolcu Batuhan'ın transferinde kendisi için bir sakınca olmadığını belirttiği öğrenildi. Batuhan'ın transferinde anlaşma kesinleşirse Antalya'daki takımın kampına katılacağı bildirildi.

Yurdun birçok kesiminde soğuk hava şartlarlından dolayı okulların bile tatil edilmesine rağmen Antalya'da 20 derecelik sıcaklık antrenman için kenti tercih eden takımların yüzünü güldürüyor. Sıcak havayı fırsat bilerek çalışmalarına hız veren FC Köln'ün bugünkü antrenmanında sahaya giren köpek çalışmayı böldü. Çalışma sırasında orta sahada Daum'un yanına oturan sevimli köpek, birkaç dakika antrenmanı izledi. Bu sırada köpeklere ilgisiyle bilinen Mondragon, koşarak gelerek köpeği önce sevdi sonra kucağına alarak saha dışına çıkardı. Yaklaşık 10 dakika aradan sonra başka kapıdan sahaya giren köpek, orta sahadaki topların arasına girerek çalışmayı izledi. Bu defa da Köln'ün kaleci antrenörü Holger Gehako, köpeki kucaklayarak tel örgünün dışarısına çıkardı. Tesis dışına çıkarmak için Köln takımının atkısını tasma gibi yaparak köpeğin boğazına bağlayıp götürdüler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious