Daum eski takımından kimi istedi?

  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe’nin eski çalıştırıcısı Daum Sarı Lacivertli kulüpten kimi istedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Daum’dan teklif aldım"

Fenerbahçe’nin kaptanı Ümit Özat, üç yıl daha oynayıp, futbolu Fenerbahçe’de bırakmayı hedeflediğini söyledi.

Christoph Daum’dan ve iki yabancı takımdan teklif aldığını açıklayan Ümit, "Bu yıl herkesin kişisel hedefleri var, benim de var. Kulübümüzün elde edeceği başarılar bizi kişisel heflerimize taşıyacaktır. Kontratım bitiyor ama gündeme getirmem doğru değil. Daum’dan teklif aldım. İki de yabancı takımdan teklif geldi. Kendi yeteneklerimi bilen bir insanım.

Kulübümün isteği olmadan hareket etmem. Onayı olmadan hiçbir şey olmayacağı gerçektir. Fenerbahçe kaptanıyım. Teklif mutlu da etse, bize yakışmaz bunu gündeme getirmek. Kendisinin bize çok büyük katkıları oldu. Gurur verici bir olay.

Ama hedefimiz, takımımızı 100. yılda şampiyonluğa taşımak. Üç yıl daha oynayıp, futbolu Fenerbahçe’de bırakmayı hedefliyorum. Ama şartlar bizi nereye taşır bilemeyiz" dedi.

Sakatlığının tamamen geçtiğini de vurgulayan kaptan Ümit, "Hiçbir sorunum yok. Aradaki açığı kapatmak için çok çalışıyorum. Oynamayan oyuncu daha fala çalışıyor. Ama maç farklıdır. Takım antrenmanı farklıdır. Takımla birlikte olduğum için mutluyum. Türkiye’de, oynayan ile oynamayan oyuncuya bakış açısı farklı. Hiçbir oyuncu oynamamak istemez. Antrenörün görüşüne saygı duymak lazım. Oynamayan oyuncunun suratının düşmesi kadar normal bir şey yok. Bu takımın başarısından sebeplenecek olan hepimiziz. Fenerbahçe için doğru olan herşeyi yerine getiririm. Bu benim karakterimde var. Gerçek varsa, o da Fenerbahçe başarısıdır. Hepimize görev düşüyor. Üzerimize düşeni yapıyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe’nin ilk yarısını ve UEFA Kupası’ndaki şansını da değerlendiren Ümit Özat şunları söyledi:

"Ligi, geçen seneye oranla çok daha düşük puanla kapatık, ama yedi puan rakibimize fark attık. Rakiplerimiz de bizim kadar puan kaybetti. 7 puan büyük avantaj. UEFA gibi bir hedefimiz de var. Avrupa’da Şubat ayına kalan tek Türk takımıyız. İyi kura çektiğimize inanıyoruz. Alkmaar genç takım, ama disiplinli oynamamız gerekir. Deneyimli bir teknik direktörleri var. Hooijdonk ile konuştum, gençleştirmeye giden bir takım. En önemli iki oyuncuları oynamayacak. UEFA’daki gurubumuz Şampiyonlar Ligi gibi bir guruptu, buradan çıkmayı başardık. Hollanda ekolünden gelen bir takım ile oynayacağız. Avrupa’da iyi bir takım olma yolunda yol alıyoruz. İstediğimizi alarak ayrılırız. Hata yapmamak için elimizden geleni yapıp, iki ayaklı bir eleme maçından çıkacağımıza inanıyorum. Türkiye Kupası iddiamız da sürüyor. Seyircisiz de olsa, tarafsız sahada da olsa kazanacak güçteyiz. Geçen sene acı bir tecrübe yaşadık. Bundan ders çıkarıp bu yıl işi daha sıkı tutacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious