Daum pişman olmamış

Daum pişman olmamış.12767
  • Giriş : 15.05.2008 / 12:50:00

Christoph Daum, Türkiye'de Fenerbahçe'yi çalıştırdıktan sonra Almanya'ya döndüğüne hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Almanya ikinci liginden birinci lige çıkmayı başaran 1. FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, Türkiye'de Fenerbahçe'yi çalıştırdıktan sonra Almanya'ya döndüğüne hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi.

Daum, Alman ''Die Welt'' gazetesinde yayınlanan röportajında, ''Türkiye'den Almanya'ya döndüğünüze hiç pişman oldunuz mu?'' şeklindeki bir soruya karşılık, ''Hiçbir zaman. Üstelik de Alman futboluna dönüş kolay olmamasına rağmen. Her zaman, 'Daum bunu zaten yapar' denildi. Ancak diğer ikinci lig takımları da çok şey yapabiliyor'' diye yanıt verdi.

Sürekli bir şekilde kendisinin 1. FC Köln'den ayrılacağının söylendiğini, kendisinin ise sezon sonunda duruma göre kulüp yönetimiyle bir araya gelerek karar vereceğini açıkladığını hatırlatan Daum, kulüpten ayrılmayacağını da kesinlikle söyleyemeyeceğini, ancak Köln'ü çok sevdiğini ve halk arasında da kendisine büyük sempati ve destek olduğunu hissettiğini söyledi.

Daum, Kicker adlı Alman spor dergisinde yayınlanan röportajında da kulüp yönetiminde bazı kişilerin 1. FC Köln'de kalmak istemesine şaşırıp şaşırmadığı şeklindeki bir soru üzerine de ''Galiba beni burada istemeyen biri var. Çok şaşıracak'' şeklinde konuştu. Daum, bu kişinin adını açıklamak istemedi.

Galatasaray tarafından da istendiğinin hatırlatılması ve ''FC sizin ilk tercihiniz mi?'' şeklinde bir soru sorulması üzerine Daum, ''FC benim ilk tercihim değil, FC benim kulübüm'' şeklinde cevap verdi.

1. FC Köln'de kalmak istemediği şeklinde daha önce yayınlanan haberlerin doğru olmadığını, tam aksine bu kulübü çok sevdiğini ifade eden Daum, ancak kulüpte bazı değişikliklerin yapılmasının şart olduğunu savundu.

Bu değişikliklerin yapılmaması durumunda, takımın başarısının geri tepebileceğini kaydeden Daum, ''15, 20 ya da 25 milyona oyuncu alıp alamayacağımız önemli değil. Önemli olan, profesyonel bir çalışma için belirli bir kültür yaratılması'' dedi.

Daum, daha önceleri takımla ilgili olarak bir çok şeye öfkelendiğini, ancak geçen haftalarda birlikte çok başarılı olduklarını kaydetti.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious