Daum tasfiyeye hemen başladı

Daum tasfiyeye hemen başladı.9400
  • Giriş : 24.06.2009 / 12:58:00

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Daum, gelir gelmez değişikliklere başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman teknik adam, daha önce Fenerbahçe'ye kendisinin getirdiği fizyoterapist olan vatandaşının gönderilmesini istedi

Christoph Daum, Türkiye'ye gelmeden esmeye başladı. Fenerbahçe'ye geri dönen Alman hoca, ilk olarak, İstanbul'a kendisinin getirdiği Alman fizyoterapist Michael Shulten ile yolların ayrılmasını istedi. Daum'un, Shulten'le ters düştüğü için bu yönde karar aldığı ifade edildi.

Kendisine yardımcı olması için Fenerbahçeli eski oyunculardan belirlenen antrenörleri veto eden Alman teknik adam, ekibini de belirleyip yönetime bildirirken, Samandıra'daki idari personelin çoğunlukla değiştirilmesini talep etti. Alman çalıştırıcının, yardımcılıklarını eski yardımcısı Roland Koch başta olmak üzere, Köln Spor Akademisi'nden Türk antrenör Ayhan Tumani ve kaleci antrenöre Uli Gehrke yapacak.

Sportif direktörlüğe getirilen Aykut Kocaman'dan Samandıra'da işine karışılmaması için istekte bulunan Daum, sürekli çalışacağı idari personeli de kendisinin belirleyeceğini söyleyip kurallarını, Kocaman'a bildirdi. Alman hoca, futbolculara da gözdağı veren bir haber gönderdi. Daum, üç gün sürecek laktak testlerinden çıkacak sonuçların kendisi için çok önemli olduğunu bildirdi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*