Daum transferleri değerlendirdi

  • Giriş : 02.07.2007 / 09:27:00

Türkiye’de görev yapan en başarılı yabancı teknik adamlardan olan Christoph Daum, üç büyüklerin transferlerini ve şampiyonluk şansını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

‘Herkes ondan öğrenmeli’
Türkiye’de görev yapan en başarılı yabancı teknik adamlardan olan Christoph Daum, üç büyüklerin transferlerini ve şampiyonluk şansını değerlendirdi. Alman çalıştırıcı, Roberto Carlos’un flaş bir isim olduğunu söyleyerek, “Başkan Yıldırım’ı kutluyorum. Türk futboluna sadece süper bir oyuncu değil, çok iyi bir insan kazandırdı. Takımdaki diğer futbolcular, onun fazla para aldığına bakıp, kıskanmamalı. ‘Biz onun tecrübelerinden nasıl yararlanırız, ondan nasıl bir şeyler öğreniriz’ diye düşünmeli'' yorumunu yaptı.

‘Beşiktaş iyi transfer yaptı’
Fenerbahçe’nin önemli kayıpları olduğunu da hatırlatan başarılı çalıştırıcı, “Tuncay ve Ümit gibi çok savaşan, Mehmet ve Rüştü gibi tecrübeli isimler artık takımda yok. Buna rağmen Sarı- Lacivertliler yeni sezonda da şampiyonluğun en büyük favorisi. Yeter ki takım olmayı başarsınlar'' dedi. Beşiktaş’ın Mehmet ve Rüştü transferleriyle çok güçlendiğini de sözlerine ekleyen deneyimli teknik adam, “Onların tecrübesi ve motivasyonlarıyla birleşince Kartal bundan büyük fayda görecek. Beşiktaş bence nokta transferler yaptı'' görüşünü savundu.

‘Lincoln olağanüstü yetenek’
Galatasaray’ın yaptığı transferleri de beğenen Daum, “Ismael Bouzid’i fazla tanımıyorum. Linderoth savaşan bir oyuncu. Ama Lincoln’ün olağanüstü bir transfer olduğunu söyleyebilirim. Alex gibi Türkiye’de çok başarılı olacaktır ve takımını sırtlayacaktır'' ifadesini kullandı. Daum, takımı Köln ile ilgili de “Geçen sezon organizasyon bozukluğu vardı. Herkes konuşuyor, kimse üretmiyordu. Ancak bu sene 1. Lig’e çıkmayı başaracağız. Köln’de çok mutluyum ancak yine de İstanbul’daki yaşam tarzımı çok özlediğimi itiraf etmeliyim'' diye konuştu.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious