Daum ve Alpay'ın takım umutlarını tüketti

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Almanya İkinci Ligi’nde Christoph Daum’un teknik direktörlüğünü yaptığı FC Köln, lig lideri Karlsruhe’ye deplasmanda 2-1 yenilerek birinci lige çıkma şansını mucizelere bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

FC Köln, güçlü rakibi karşısında son haftalara oranla başarılı bir oyun sergilemesine rağmen yenilgiden kurtulamadı.

Milli futbolcu Alpay’ın 90 dakika forma giydiği maça FC Köln takımı çok iyi başlamasına rağmen, ilk gol 13.dakikada Karlsruheli oyuncu Sebastian Freis’ın ayağından geldi: 1-0. Golün ardından kendisini çabuk toparlayan FC Köln, lider karşısında etkili bir oyun sergilemeye başladı. Daum’un öğrencileri baskılı oyununun karşılığında 21.dakikada Novakovic’in golü ile beraberliği sağladılar:1-1. İlk yarının sonlarında Patrick Helmes ile önemli bir fırsatı değerlendiremeyen Köln, baskılı oyununa rağmen 1-1 beraberlikle soyunma odasına gitti. Karşılıklı ataklarla geçen ikinci yarıda Karlsruhe’nin Arnavut golcüsü Kapllani’nin 66. dakikada attığı gole engel olamayan Köln, maçtan 2-1 mağlup ayrılarak birinci lig (Bundesliga) şansını iyici azalttı.

İlk üçe girme şansından uzaklaşan Daum’un takımı bu sonuçla 31 puanla 10.sırada kalırken, düşme potasındaki takımlarla arasındaki puan farkı da 6’ ya indi. Maçtan sonra açıklama yapan Christoph Daum, ilk yarıdaki başarılı oyunlarının altını çizerek, "Ligin alt sıralarındaki takımlar ile puan farkının azalması çok önemli değil. Bugün ortaya koyduğumuz oyun geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor" diye konuştu. Daum, bu yenilgi ile birlikte birinci lig iddialarının da azaldığını ifade ederken, "Artık gelecek sezon için planlar yapmaya başlıyoruz" dedi.

Bu arada sakatlığı süren milli futbolcu Serhat Akın, bu maçta da forma giyemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious