Daum'dan Türkiye'ye övgü!

Daum'dan Türkiye'ye övgü!.12767
  • Giriş : 26.07.2008 / 15:25:00

Alman teknik adam Türkiye'deki yanak yanağa öpüşme alışkanlığını övdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın FC Köln takımının teknik direktörü Christoph Daum, Türkiye'deki yanak yanağa öpüşme alışkanlığını övdü.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü olan Daum, Bild gazetesinde yayınlanan bir röportajında, herkesi bir ''öpücük'' ile karşıladığının hatırlatılması üzerine, ''öpücükten'' söz edilmesini uygun bulmadığını, selamlaşma sırasında yanak yanağa verildiğini belirterek, ''Diğer ülkelerin adetlerine daha fazla saygı gösterilmeli. Bunu Türkiye'de öğrendim'' dedi.

Bunun çok samimi bir selamlama şekli olduğunun ifade edilmesi üzerine Daum, ''Bu, yakınlığın sağlandığı bir şekil. Bu, Almanya'da ya unuttuğumuz ya da eğitimimize girmemiş olan bir şey. Bununla bir parça yakınlık yaşanması iyi bir şey'' şeklinde görüş belirtti.

''Oyuncularla da böyle selamlaşıyor musunuz?'' sorusuna karşılık da Daum, ''Tabii, takım içinde de. Örneğin Mohamad, Antar, Yalçın ve Özat'la'' diye yanıt verdi.

Bayern Münih ile bugün (TSİ 19.00) yapacakları dostluk maçında teknik direktör Jürgen Klinsmann'ı ve menajer Uli Hoeness'i de bu şekilde karşılayıp karşılamayacağının sorulması üzerine de Daum, ''Jürgen ile daha bir kaç gün önce içtenlikle kucaklaştık. Birbirmizi yıllardan bu yana tanıyoruz, çok iyi bir ilişkimiz var. Her zaman çok sıkı ilişki içindeydik'' dedi.

Bir dönem kokain kullandığı için kendisini sert bir şekilde eleştiren Hoeness ile aynı samimiyeti şimdilik gösteremeyeceğini ifade eden Daum, ''Uli Hoeness'e Bayern'e ve Alman futboluna sağladığı katkılardan dolayı büyük saygı duyuyorum. Ancak kendisiyle önce belirli bir yakınlık sağlamam lazım. Hayır, kendisiyle bunu yapmam'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*