Daum'dan Ümit Özat'a büyük jest

Daum'dan Ümit Özat'a büyük jest.13483
  • Giriş : 13.04.2009 / 21:20:00
  • Güncelleme : 13.04.2009 / 21:32:55

FC Köln Teknik Direktörü Christoph Daum teknik direktör olmak isteyen Ümit için Arsenal, Chelsea ve Barcelona'da staj ayarladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FC Köln Teknik Direktörü Christoph Daum teknik direktör olmak isteyen Ümit için Arsenal, Chelsea ve Barcelona'da staj ayarladığını söyledi.

Christoph Daum, sağlık sorunları nedeniyle aktif Futbol hayatını noktalamak zorunda kalan Ümit Özat ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.
Şu anda Türkiye'de teknik direktörlük eğitimi alan Ümit Özat'ın dönüşte teknik kadroda görev alacağını belirten Daum, FC Köln'ün eski kaptanıyla ilgili planlarını şöyle açıkladı:

“21 Nisan'da Köln'e geri dönecek. Bir yıl boyunca FC Köln'ün genç takmının yanı sıra Arsenal, Chelsea ve Barcelona'da eğitim alacak. Böylece ünlü takımlarda bir teknik direktörün çalışma şartları hakkında yerinde bilgi sahibi olacak. 2010 yılında ise 'Futbol Eğitmeni' lisansı için Köln'de eğitim alacak. Sınavları verdiği takdirde 2011 yılında mezun olacak.”

MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA GÖRMEK İSTERİM

Futbolcu olarak tandığı Ümit'in, aynı çalışma tarzını antrenörlükte de göstereceğine inandığını belirten Alman Hoca, “Onu büyük takımlarda antrenör olarak görmek, hatta gelecekte Milli Takım hocası olmasını isterim. Futbolculuk hayatındaki gibi antrenörlükte de başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“EN BÜYÜK ÜMİT ÖZAT”

Ümit'i üç kelimeyle tanıtması istense neler söyleyebileceğini sorduğumuz Daum, Türkçe olarak, “En iyi karakter, en iyi kalite, en iyi kaptan” dedi. Alman antrenör sözlerini yine Türkçe olarak, “En büyük Ümit Özat” diye bitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*