Daum'lu Fener'in ilk antremanında

Daum'lu Fener'in ilk antremanında.12824
  • Giriş : 30.06.2009 / 11:46:00

Fenerbahçe, dün akşam Samandıra'da bir araya gelerek, sezonun ilk antrenmanını, yeni teknikdirektörü Christopher Daum yönetiminde çalışmalara başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Daum'la birlikte bu sene göreve getirilen Sportif Direktör Aykut Kocaman ve Daum'un yaptığı tanışma toplantılarının ardından, Fenerbahçe takımı sahaya çıkarak 1 saat 30 dakika süren bir antrenman yaptı. Fenerbahçe, çalışmalarına 2 hafta süreyle İstanbul'da devam ettikten sonra, kamp için Avrupa'ya gidecek.

DAUM: GERİYE BAKMAK İSTEMİYORUM

Yeni sezon için Alex, Deivid, Roberto Carlos, Güiza ve Mert Günok dışındaki tüm oyuncuların hazır olduğu sezonun açılış antrenmanı, ilk olarak Sportif Direktörüm Aykut Kocaman oyuncularla kısa bir tanışma toplantısı ile başladı. Kocaman'ın toplantısından sonra kendi ekibinden 2 yardımcı antrenör, 1 kaleci antrenörü ve 1 doktorla Samandıra'da bulunan yeni teknik direktör Christopher Daum, oyuncularımızla tek tek tanışarak, kısa bir konuşma yaptı, Daum, "Burası Fenerbahçe. Ben bu kulüpte daha önce de görev yaptım ama geriye bakmak istemiyorum, ileriye bakmalıyız. Burada hep birlikteyiz. Burası hepimizin evi. Bunu böyle kabul edin. Üzerinizdeki formanın hakkını vereceksiniz. Ben yaptırdığım çalışmalarda her zaman için sizden daha fazlasını isteyeceğim. Bunu belli bir zaman sonra siz de isteyeceksiniz. İlk 2 hafta İstanbul'da çalışacağız. Daha sonra Avrupa'da kamp yapacağız" şeklinde konuştu.

KOCH'DAN "ÇAK ÇAK" UYGULAMASI

Daum'un konuşmasının ardından takım sahaya çıkarak ilk çalışmasını Roland Koch ile yaptı. Önce Koch yönetiminde düz koşu ardından esneme hareketleri, daha sonra iki takım halinde kontrollü pasa yönelik bir çalışmadan sonra çift kale maç ile antrenman tamamlandı. Neşeli bir şekilde başlayan çalışmada, Koch'un ilginç uygulamaları da dikkat çekti. Tecrübeli Kondüsyoner, düz koşu esnasında takımın yaramaz çocuğu Kazım Kazım'a şınav cezası verirken, orta alanda topladığı futbolculara kaynaşmaları için, "çak çak" yaptırıp biribilerine sarılmalarını istedi.

Antrenman sonunda Roland Koch'un Türkçe " Burada Şampiyon Fenerbahçe takımı çalışıyor" dediği duyuldu. Çalışmada yeni transferler Mehmet Topuz, Bekir İrtegün, Fabio Alves da Silva(Bilica) ile Özer Hurmacı da hazır bulundu. Fenerbahçe ile sözleşme imzaladıktan sonra bir operasyon geçiren Özer Hurmacı, çalışmayı kenardan izledi. Christoph Daum'un teknik kadrosunda şu isimler bulunuyor. Ertuğrul Karanlık (Doktor), Ayhan Tumani (Yardımcı Antrenör), Holger Gehrke (Kaleci Antrenörü), Roland Koch (Fiz.Kondüsyoner)

Bugün laktat testi yapılacak

Öte yandan bu sabah saat 10.00'dan itibaren oyunculara iki gurup halinde Dereağzı Tesislerimizde Laktat Testi yapılacak. Fenerbahçe'nin sezonun ikin çalışmasını bu akşam saat 17.00'de Samandıra'da gerçekleştirecek.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*