Daum'un gözü Fener'de!

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

Almanya İkinci Ligi'nde Köln'ün başına geçen sarı-lacivertli ekibin eski hocası, yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'yi iki yıl üst üste şampiyon yapıp, üçüncüsünü son dakikada kaçıran Teknik Direktör Christoph Daum, başına geçtiği Köln'ün önümüzdeki sezon kadrosunu güçlendirmek için eski talebelerine göz dikti.

Alman hoca, Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı ve asla vazgeçmediği iki oyuncusu Rüştü Reçber ile Serkan Balcı'ya önümüzdeki dönem için ciddi teklifler getirdi.

Fenerbahçe'de sözleşmeleri bitecek olan Rüştü ile Serkan'ı mutlaka kadrosuna katmak isteyen Daum, Köln'ün güçlü ekonomik yapısı nedeniyle de cazip koşullar öne sürdü. İki oyuncuya Fenerbahçe'den kazandıkları ücretlerin üstünde teklifler getiren Alman çalıştırıcının, sarı-lacivertli kulüple olan ilişkilerini bozmamak için de büyük özen gösterdiği bildirildi.

Daum'un, Rüştü ve Serkan'a, "Önce kulübünüzle konuşun, eğer anlaşamazsanız kimseyle görüşmeyin ve bana gelin. Biz Fenerbahçe'nin kararını bekleriz" tavsiyesinde bulundu.

Fenerbahçe yönetiminin iç transferdeki sakin tavrı nedeniyle bekleyişe geçen Rüştü ile Serkan'ın da, Daum'un bu ciddi teklifi karşısında, "Önce kulübümüz" yanıtını verdikleri öğrenildi.

Rüştü'nün sezon sonunda sözleşmesi biterken, Serkan da Zico tarafından oynatılmadığı için devre arasında takımdan ayrılmaya karar vermiş ancak daha sonra yine hocasının isteği ile takımda kalmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious