Dava sonuçlanmayınca, Alman anne isyan etti

  • Giriş : 20.01.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde geçen yıl öldürülen Alman Lisa Eder davasının 11. duruşması Alanya Adliyesi'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karar duruşması zannederek Türkiye'ye gelen anne Petra Eder, mahkeme heyetine sitemde bulundu. Duruşmada göz yaşlarına hakim olamayan anne Eder, "Artık karar verilsin. Tesadüf eseri kızımın doğum günü ile duruşma günü çakıştı. Bu beni daha da yıprattı. Katıldığım her duruşmada kızımı kaybetmenin acısını yeniden yaşıyorum." dedi.
Bülent Günbay tarafından öldürüldüğü iddia edilen Lisa'nın 20 Ocak'ta doğduğunu hatırlatan Anne Eder, mahkeme heyetine davanın çok uzadığını söyledi. Petra Eder, polisteki ifadesini aynen tekrarladığını belirterek, Sanık Günbay'a müebbet hapis cezası verilmesi gerektiğini ifade etti. Mahkeme heyeti ise anne Eder'e davanın Türkiye'deki hava şartları ve konunun hassasiyetinden dolayı uzadığını anlattı. Anne Eder'e bir sonraki duruşmada kararın çıkacağını ifade eden mahkeme heyeti, duruşmayı 10 Mart 2006 tarihine erteledi.
Bülent Günbay'ın Avukatı Hakan Göçer, duruşma sonunda Lisa Eder'in annesi Petra Eder'e başsağlığı dileklerinde bulundu. Mahkeme heyeti, 10 Mart'ta yapılacak olan duruşmada kararın verileceğini söylerken, Bülent Günbay'ın Avukatı Hakan Göçer ise, 10 Mart'taki duruşmada kararın verilemeyeceğini ve keşif isteyeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious