Davala imzayı attı

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

Galatasaray’ın bir dönem vazgeçilmez futbolcularında Ümit Davala, son imzayı İzmir’de nikah defterine attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Prences Otel’deki düğüne Galatasaray’ın unutulmaz oyuncuları Hagi, Popescu, Ümit Karan, Emre Belözoğlu, Okan Buruk, Emre Aşık, Bülent Korkmaz, Vedat, Volkan’ın yanı sıra Ünal Karaman gibi Futbol camiasının önemli isimleri de katıldı.
Fulbolculuğunun yanı sıra albüm çıkartan, inşaat işiyle uğraşan ve en son siyasete atılan Ümit Davala’nın nikahını AK Partili Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy kıydı. ”Siyasi akraba olduk.” dediği Ümit Davala’nın en güzel transferini zaptı rapt altını almanın kendisine düştüğünü söyleyen Şeboy, çifte mutlulaklar diledi. Başbakan Yardımcısı Şahin ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim ise, nikah şahitliklerini yaptıkları çiftelere ömür boyu mutluluk dileklerinde bulundu.

BAKAN ŞAHİN: ”NİSBİ BİR İYİLEŞTİRME”

Törene katılan Şahin ve Terim, gazetecilerin Milli Takımın 6 maç olan cezasının 3 maça indirilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, milli takıma verilen 6 maçlık cezayı FİFA’nın 3 maça indirmesini ”Nisbi bir iyileştirme” olarak değerlendirdi.

Baştan beri 6 maçlık cezanın ağır olduğunu söylediklerini ifade eden Şahin, ancak Türk Milli Takımı’na güvendiklerini ve her şartta millilerin Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkını elde edeceğini belirtti. Şahin, ”Bir hatayı nispetende olsa düzelttiler. Herhalde FİFA bizim Uluslarararı Spor Mahkemesi’ne (CAS) gitmemizden çekindi. Oraya gitmeyelim diye o cezayı yarı yarıya indirdiklerine inanıyorum. Türkiye için hayırlı olsun.” dedi. Uluslararası Hakem Mahkemesi’ne gidilmesi durumunda kişisel görüşünün, durumun daha iyi olacağı yönünde olduğunu da kaydeden Şahin, ancak bu kararı federasyonun verdiğini ve federasyonun tercihini de anlayışla karşıladığını dile getirdi. Şahin, Dünya Kupası’nda finalin Brezilya ile Almanya arasında oynanacağı tahmininde bulundu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ise dışarıda seyircisiz oynanacak olan 6 maçın 3’e indirilmesine, ”Buna da şükür” diyerek cevap verdi. Başta Şenez Erzik ve Haluk Ulusoy olmak üzere cezanın indirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Terim, ”Buna da şükür. Öncelikle bu üç maçımızı hangi ülkede, hangi statda oynayacağız, bunu kararlaştıracağız. Emre’nin cezası 4’e indirildi ama temennimiz daha aşağı inmesiydi. Ancak herkesin son ibareyi iyi okuması lazım. Herkesin unutmaması gereken hazırlık maçı da olsa bir olay çıkması durumunda ceza şıfırdan başlar. İnşaallah bundan sonra hepimiz daha dikkatli davranırız.” dedi.

Milli futbolcu Emre Belözoğlu ise 6 maç olan cezasının 4’e indirilmesinin yeterli olmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious